کاربر گرامی : شما با موفقیت وارد سایت شده اید.
 
جستجو در بانک اطلاعات صنعت ایمنی و حفاظتی
بخش علمی - Access Control: Are Your Clients Prepared for Smart Cards
کنترل دسترسی: آیا مشتریان شما آماده کارت‌های هوشمند هستند؟

کنترل دسترسی: آیا مشتریان شما آماده کارت‌های هوشمند هستند؟

بسیاری از دانشکده‌ها تاکنون اهمیت و ضرورت راهکارهای تک کارته را دریافته‌اند. امروزه، آنها از سیستم‌های مجاورتی استفاده می‌کنند، اما بسیاری به سرعت در حال مهاجرت کردن به سیستم‌های شناسایی هوشمند می‌باشند، چرا که می‌توانند ساختارهایی از قبیل اطلاعات شناسایی، دوره اعتبار کتابخانه، دسترسی به ساختمان‌های مختلف، برنامه‌های غذایی و حقوق شارژ را بر روی کارت‌های هوشمند به سادگی قرار دهند. این امر نیاز به همراه داشتن پول و یا داشتن نمونه زیست‌سنجی و چیزهای دیگر را در محوطه دانشگاه حذف می‌کند.

در حالی که محوطه‌های دانشکده‌ها پیشروی استفاده و گذار به سمت سیستم‌های کارت هوشمند هستند، راهکارهای تک کارته و هوشمند گزینه بسیار مناسبی برای بسیاری از دانشکده‌های مختلف و ساختارهای دیگر است و بازارهایی از قبیل بخش‌های درمانی، دولتی و جاهای دیگر در حال حرکت به سمت راهکارهای تک‌کارته هستند.

مشتریان شما لازم است که آماده استفاده از سیستم‌های شناسایی هوشمند باشند، حتی اگر یکی از آنها در حال حاضر بخواهد برای نصب سیستم‌های مجاورتی، کارت‌های نوارمغناطیسی و یا دستگاه‌های کی‌پد اقدام نماید. نصب‌کنندگان می‌توانند دستگاه‌های تشخیص دارای فن‌آوری‌های ترکیبی را پیشنهاد بدهند، چنین راهکارهایی قابلیت خواندن نشان‌های کارت مغناطیسی، مجاورتی و کارت هوشمند را در تنها یک دستگاه تشخیص ارائه می‌کنند؛ بنابراین هنگامی که مشتری سیستم خود را به کارت‌های هوشمند تغییر می‌دهد، نیازی به نصب دستگاه‌های تشخیص کارت هوشمند جدید ندارند.

 

چرا باید از کارت هوشمند استفاده کنیم؟

یک نشان شناسایی هوشمند، با قیمتی مشابه سیستم‌های دیگر، سطح بالاتری از امنیت، راحتی بیشتر و همچنین قابلیت‌های بهتری را در مقایسه با کارت‌های مجاورتی دارد. نشان‌های شناسایی هوشمند این قابلیت را دارند تا دسترسی، پرداخت‌ها و بسیاری دیگر از قابلیت‌ها را به صورت ایمن‌تر مدیریت کنند.

برای مثال، کارت‌های هوشمند MIFARE DESFire EV1دارای لایه‌های مختلفی از امنیت مانند تأیید هویت دوسره و قابلیت رمزی کردن 128 بیتی AESهستند که کمک می‌کند تا از اطلاعات حساس محافظت شود. کد تأیید هویت پیام از تک تک تراکنش‌های میان نشان شناسایی و دستگاه تشخیص محافظت می‌کند و تضمین می‌دهد که انتقال کامل و بدون هیچ گونه تغییری از اطلاعات صورت می‌گیرد، به همین دلیل یکپارچگی داده‌ها انجام می‌شود و از هجوم‌های بیرونی پیشگیری می‌گردد.

امنیت رمزی شده در کارت‌ها و نشان‌های شناسایی هوشمند در مقایسه با کلیدهای در و کارت‌های نوارمغناطیسی یا مجاورتی بیشتر است و کارت‌های هوشمند این تضمین را می‌دهند که امکان کلاهبرداری در آنها کمتر است. نبایستی سرمایه شرکت را در معرض آسیبی احتمالی قرار دهیم که یک سازمان ممکن است با دسترسی‌های بدون مجوز افراد به مناطق محدود یک ساختمان دستخوش آن شود.

صادر کردن یک نشان شناسایی هوشمند همچنین بر هزینه‌های مدیریتی نیز تأثیر دارد. علاوه بر این که هزینه تنها یک نشان شناسایی، کمتر از خرید حالت‌های شناسایی مختلف است، همچنین زمان توزیع و مدیریت کمتر برای تنها یک نشان تأثیر شگرفی بر روی بهره‌وری دارد.

علاوه بر این‌ها، انتخاب کارت هوشمند درست، در صورتی که با ساختارهای دیگری غیر از کنترل دسترسی همراه شود، می‌تواند کاملاً تأثیرگذار باشد. به غیر از آنهایی که برای سیستم‌های اختصاصی طراحی شده‌اند، به دنبال بسترهای باشید که با ساختار باز هستند و امکان یکپارچه‌سازی ساده درون ساختارهای دیگر را با کمترین نیاز به برنامه‌نویسی فراهم می‌سازند. با این کار سرعت اجرا را بالا می‌برید و در نتیجه هزینه‌های تکمیل سیستم را کاهش می‌دهید. دستگاه‌های تشخیص ساختار باز، همچنین به سازمان‌های مختلف این امکان را می‌دهند تا از نرم‌افزار و پانل‌های کنونی به همراه نشان‌های شناسایی جدید استفاده کنند. در صورتی که در آینده نرم‌افزارهای سیستم‌های آنها تغییر کند، همچنان می‌توانند از دستگاه‌های تشخیص خود استفاده نمایند.

 

 

مورد تأیید ITو آماده سیستم‌های آینده

هنگامی که راهکار کارت هوشمندی را معرفی می‌کنید، آماده باشید که مسئولین ITبا شما ارتباط برقرار کنند. هر روزه تعداد پروژه‌های بیشتری از سوی بخش ITسازمان‌ها در حال انجام است. هم اکنون تمایل بیشتری برای ترکیب کنترل دسترسی امنیت فیزیکی و منطقی وجود دارد.

کارشناسان ITنیاز به نشان‌های تأیید هویت قدرتمند و سطح امنیت ارائه شده از سوی کارت‌های هوشمند دارند. بر خلاف کارت‌های مجاورتی و نوار مغناطیسی و دستگاه‌های تشخیص آنها، کارت‌های هوشمند در تقابل و چالش با تبدیل‌های ابداعی با شبکه قرار می‌گیرند. ارتباط در این بخش با روش‌های رمزنویسی استاندارد صنعتی به صورت صورت می‌گیرد. با درگیر کردن آنها و نشان دادن این که به زبانشان صحبت می‌کنید و به نیازهایشان پاسخ می‌دهید، بیشترین تأیید را در میان سازمان‌ها و بخش‌های ITخواهید داشت.

فن‌آوری ارتباط از راه نزدیک (NFC)، در حال حاضر به تعداد روزافزونی از دستگاه‌های همراه اضافه شده تا کنترل دسترسی و بسیاری از دیگر قابلیت‌ها را امکانپذیر سازد. پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال 2013 بیش از 285 میلیون گوشی تلفن مجهز به NFCبه فروش برسد و همچنین نیمی از تلفن‌هایی که در سال 2015 به فروش می‌رسند، مجهز به این فن‌آوری خواهند بود. دستگاه‌های تشخیص چندین فن‌آوری و کارت هوشمند 13.56 مگاهرتزی مدل aptiQدر حال حاضر با فن‌آوری جدید NFCانطباق دارد که با آن کاربران می‌توانند از تلفن‌های هوشمند خود به عنوان نشان‌های شناسایی جهت ورود و دسترسی ایمن به تأسیسات مختلف استفاده کنند. وقتی تلفن‌ها به این سیستم‌ها مجهز باشند، کاربران این نوع دستگاه‌های تشخیص مجبور نیستند، دستگاه‌های مجهز به چندفن‌آوری و کارت هوشمند خود را عوض کنند.

 

بیمارستان‌ها: نیازی طبیعی

کارمند یکی از بیمارستان‌ها، یک کارت نوارمغناطیسی با دو بارکد بر روی واکسیل متصل به لباسش دارد. علاوه بر این، بایستی دو شماره پین مختلف را به ذهن بسپارد و همچنین یک کارت مجاورتی نیز برای دیگر امکانات بیمارستان در جیبش بگذارد. این امر به خاطر آن است که اگر مروری بر سیستم کنترل دسترسی مرسوم و مورد استفاده کنونی کنیم، می‌بینیم که این سیستم‌ها به صورت مرحله‌ای نصب شده‌اند. در نتیجه، از نام‌های مختلف و محصولات مجزا به دست آمده و بسیاری از آنها درون یک سیستم واحد یکپارچه نمی‌شوند و یا قابلیت ارتباط برقرار کردن با یکدیگر را ندارند.

بسیاری از سیستم‌های امروزی نیاز به تعداد زیادی پایگاه داده‌ای مجزا و واسط‌های نرم‌افزاری دارند که باعث سردرگمی می‌شوند، سطح امنیت را در بخش‌ها پایین می‌آورند و باعث کاهش بهره‌وری کارکنان برای مشتریان و نصب‌‌کننده می‌گردند. این امر علاوه بر اینکه برای کارفرمایان بسیار سنگین است، همچنین مدیریت کنترل دسترسی فیزیکی را برای آنها بسیار سخت می‌سازد. سازمان ITدر پس‌زمینه قرار دارد و به شکل روزافزونی در حال رایج شدن در میان سخت‌افزارهای کنترل دسترسی و خرید‌های نرم‌افزاری است. بخش‌های ITنمی‌توانند از پس این امر برآیند.

بنابراین بسیار به‌صرفه، اقتصادی و ایمن است که به کارکنان بیمارستان آموزش داده شود تا تنها یک کارت هوشمند را با خود داشته باشند که در ساختارهای مختلفی از قبیل بخش‌های دارویی ایمن و مبتنی بر زیست‌سنجی و همچنین برای دسترسی به دیگر بخش‌های بیمارستان قابل استفاده است. در نتیجه کار آنها ساده می‌گردد و بهره‌وری آنها افزایش می‌یابد و در نهایت بیمارستان‌ها ایمن‌تر می‌شوند. همین قضیه برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها یا افراد مشغول به کار در ساختمان‌های اداری نیز صدق می‌کند.

در بیمارستان، فن‌آوری نشان شناسایی هوشمند روشی برای کاهش هزینه‌های مدیریتی است و در عین حال نگهداری صحیح یا افزایش کیفیت خدمات درمانی و بیماران و مشتریان را نیز در پی دارد. بدین وسیله بیمارستان‌ها می‌توانند شناسایی بهتری از بیماران داشته باشند، نشان‌های هویتی مختلفی (از قبیل شماره پین، تصویر یا نشان زیست‌سنجی) را به صورت ایمن‌تر و به صورت مستقیم بر روی کارت ذخیره کنند و امکان به سرقت رفتن و جعل نشان شناسایی روی کارت را بسیار سخت سازند. نشان‌های شناسایی هوشمند کارآمدی مدیریتی بیشتری را برای بیمارستان‌ها فراهم می‌سازند و با ارائه کردن دسترسی سریع به اطلاعات دقیق و به‌روز بیمار و همچنین ارتباط برقرار کردن با سوابق پزشکی آنها زمان لازم برای پذیرش را کاهش می‌دهند و میزان خطاهای پزشکی را نیز بدین وسیله پایین می‌آورند. این سیستم‌ها همچنین مزایای مشابهی برای دیگر سازمان‌ها نیز دارند.

 
 
 
مناقصات

 
 
 
 
بخش علمی

 
 
 
 
اخبار