کاربر گرامی : شما با موفقیت وارد سایت شده اید.
 
جستجو در بانک اطلاعات صنعت ایمنی و حفاظتی
بخش علمی - چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود قسمت دوم
 چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود قسمت دوم

چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود قسمت دوم

مشاهده ارزش‌های واقعی روش امنیتی تجاری کار ساده‌ای است، اما تبدیل تصور به واقعیت می‌تواند کار سختی باشد. با این وجود شرکت‌ها می‌توانند قدم‌هایی بردارند تا به سوی محیط امنیتی یکپارچه‌ای قدم بردارند. اولین و مهم‌ترین قدم کامل کردن یک ارزیابی عمر کارکرد امنیتی است که هماهنگی بین افراد، روندها و فن‌آوری را در نظر می‌گیرد. ارزیابی عمر کارکرد از یک روند پیشرفت ترتیبی هشت مرحله‌ای پیروی می‌کند که در بسیاری از محیط‌های امنیتی اتفاق می‌افتند، از تعیین کردن اهداف تجاری در ابتدا گرفته تا بررسی و گزارش دادن پس از رخداد در انتها.

در نقطه‌های مختلفی از مراحل عمر کارکرد، کارشناسان امنیتی با همکاری ذینفعان تأسیسات می‌توانند به سؤالاتی اساسی پاسخ دهند که برای تضمین محافظت مؤثر سازمان ضروری هستند:

  • چه چیزی نیاز به محافظت دارد: افراد، دارایی‌ها یا داده‌ها؟
  • افراد یا دارایی‌ها از چه نظری به صورت بالقوه در معرض آسیب هستند؟
  • چه نیروهایی احتمالاً ممکن است به سازمان حمله کنند؟
  • چنین حمله‌ای چگونه اجرا می‌شود؟
  • چنین حمله‌ای چگونه شناسایی می‌شود؟
  • چگونه سازمان با حمله یا اختلال در تجارت برخورد می‌کند (به طور مثال در یک بلای طبیعی)؟
  • چه گزارش‌هایی مورد نیاز است تا با استانداردها انطباق یابند یا از سازمان در برابر مسئولیت‌های قانونی در یک اتفاق ناخوشایند محافظت شود؟
  • فن‌آوری امنیتی چگونه باید اجرا شود تا از این امر پشتیبانی کند؟

 

                 

امنیت یکپارچه در عمل

امنیت یکپارچه در سطوح مختلفی کار می‌کند، از کلیه شهرها گرفته تا تنها یک نیروگاه تولیدی. برای مثال، در شهری که جاده‌های شلوغی داشته و با رشدی هفت درصدی به نیروی پلیس فشار می‌آورده، از یک روش امنیتی یکپارچه استفاده شد که شامل دوربین‌های روز و شب با وضوح تصویری بالا، قابلیت‌های ذخیره‌سازی تصویری اضافی و ارسال پیامک خودکار است. در نتیجه کارکردی برابر با 99.9 به دست آمد و در طول دوره‌ای چند ساله افزایش درآمد به میزان 270 درصد رسید.

مثال دیگر یک کارخانه تولیدکننده است که خط تولیدش بدون تعداد درستی از کارگران راه نمی‌افتاد. با استفاده از تجهیزاتی مجهز به ابزارهای شناسایی، احتمال عیب در روند تولید تا حد زیادی کاهش یافت.

همانگونه که این مثال‌ها نشان می‌دهند، اجرای مدل امنیتی یکپارچه کاری ساده است. تنها باید به جنبه‌های امنیت به صورت مختلف تفکر کرد و به این مسئله توجه کرد که چگونه یکپارچه‌سازی فن‌آوری‌ها می‌تواند فراتر از محافظت صرف از اموال به راهی تبدیل شود تا به کارآمدی، بهره‌وری و سوددهی دست یابیم.

در حال حاضر فن‌آوری‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا امنیت و اهداف کارآمدی ساختمان را افزایش دهید، می‌خواهد روندی امنیتی از صفر شروع شود یا بر اساس چارچوب امنیتی موجود استفاده گردد.

 
 
 
مناقصات

 
 
 
 
بخش علمی

 
 
 
 
اخبار