<![CDATA[پرتال تخصصی صنعت ایمنی و حفاظتی]]> http://www.iss-portal.ir Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000 Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000 Zend_Feed http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss <![CDATA[ايمني حريق و نجات: دوربين‏هاي هشداردهنده با قابليت شناسايي حريق]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/دوربين هاي هشداردهنده Fire & LIfe Safety: Melding Cameras with Fire Detection

ايمني حريق و نجات: دوربين هاي هشداردهنده با قابليت شناسايي حريق

شناسايي دود با تصاوير به لطف آخرين فن آوري هاي عرصه نظارت تصويري در حال پيشرفت است. پيش از اين سيستم هاي نظارت تصويري تنها مي توانستند به شناسايي حركت در نقاطي مشخص با توجه به ميدان ديدشان بپردازند؛ تا همين اواخر در دوربين هاي محيط هاي خارجي بايستي بخشي از تصاويرشان پوشانده مي شد تا شاخه هاي درختان و يا خودروهاي عبوري باعث فعال شدن اعلام هشدار نگردند.

با ظهور سيستم هاي هوشمند دوربين هاي نظارت تصويري،‌ امكان ضبط كردن مداوم تمام صحنه و ميدان ديد دوربين فراهم شد، ‌اما باز هم كسي از وقايع اعلام هشدار باخبر نمي شد، تا اينكه حركتي شناسايي مي گرديد. هنگامي كه نرم افزار تشخيص چهره رايج شد،‌ استفاده از اين فن آوري براي شناسايي دود و حريق،‌ در واقع قدمي رو به جلو نبود،‌ بلكه گامي هم راستا در بازاري ديگر به شمار مي رفت.

اكنون ابزارهاي شناسايي دود و حريق محيط هاي خارجي را مي توان با نورپردازي هاي مادون قرمز مجهز كرد تا اين دوربين ها علاوه بر محافظت،‌ به گونه اي باشند كه نيازي به روشن بودن لامپ هاي روشنايي در اتاق هايي بدون سكنه نباشد. دوربين هاي شناسايي دود و شعله همواره قابليت هاي اعلام هشدار و مشكل محلي را داشته اند، اما اكنون ديگر به شكل IPدر آمده و مي توانند تأييد بصري اعلام هشدار دور از محل را ارائه كنند.

فن آوري هاي امروزي اين قابليت را دارند تا هنگام كار بر روي بسترهاي مختلف‌، كميت آنها چند برابر شود. اكنون برخي شركت هاي عرضه كننده دوربين هاي مداربسته علاوه بر تمامي قابليت هاي نظارت تصويري مي توانند قابليت شناسايي دود و حريق را در محيط هاي بزرگ ارائه نمايند. اين شناسايي در محيط هايي باز صورت مي گيرد كه ممكن است،‌ حسگرهاي دود و شعله قديمي،‌ اعلام هشداري پيشرفته ارائه ننمايند.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[زیست‌سنجی: گلوله‌ای نقره‌ای یا تیری زهراگین؟]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/Silver Bullet or Poison Arrow زیست‌سنجی: گلوله‌ای نقره‌ای یا تیری زهراگین؟

ترکیب زیست‌سنجی و تجهیزات همراه راه را برای جایگزین کردن گذرواژه، نام کاربری و دیگر شکل‌های سنتی محافظت هموار می‌سازد.

ماریوس کوتزی، مدیرعامل شرکت تجهیزات زیست‌سنجی Idecoنیز همین عقیده را دارد و اضافه می‌کند که افزایش سرقت‌های هویت و کلاهبرداری‌های مرتبط، استفاده از فن‌آوری زیست‌سنجی و به خصوص ابزارهای الکترونیکی برای تأیید هویت را در بانکداری همراه و اینترنتی لازم می‌سازد.

کوتزی می‌گوید که با فن‌آوری‌های اسکن اثر انگشت از قبیل سیستم جدید Touch IDساخت شرکت اپل، مصرف‌کنندگان می‌توانند کنترل هویت خود را در دست داشته باشند و آسیب‌پذیری خود را در برابر هجوم‌های هویتی کم کنند.

علاوه بر این، او می‌گوید که این فن‌آوری باعث می‌شود تا دیگر نیازی نباشد که کاربران مدام هویت خود را تأیید کنند و همین امر ناراحتی آنها را کم می‌کند.

«تأیید هویت الکترونیکی مبتنی بر زیست‌سنجی نوعی زیرساختار مدیریتی و یکپارچه است و بر روی طبیعت خودکار، آنی و مداوم فن‌آوری همراه و تلفنی تکیه دارد.»

 

سطح امنیت مدام باید افزایش یابد

دووت استاین، مسئول نمایندگی عرضه‌کننده زیست‌سنجی شرکت Linx BioLock SAمی‌گوید، «واقعیت این است که هیچ کس نمی‌تواند لایه‌های امنیتی زیادی را اضافه کند تا از داده‌هایش محافظت به عمل آید و از فعالیت‌های کلاهبردارانه جلوگیری شود.»

با این وجود او می‌گوید که در آینده نیاز به سرعت کاربری و پردازش تراکنش‌ها و چیزهایی از این دست و به طور خلاصه ورود به سیستم ساده داریم تا بدین طریق امنیت و کنترل با تهدید روبرو نشود. «تنها زیست‌سنجی است که این مزیت را ارائه می‌دارد. اغلب گفته می‌شود که دسترسی به ساختارها از طریق ابزارهای همراه، آینده صنعت است. نیروی کاری همراه یعنی کاربرانی که همیشه سرشان شلوغ است و نیاز به دسترسی مداوم به سیستم‌های خود دارند.»

هیچ سیستمی کامل نیست اما استاین می‌گوید که تأیید هویت کاربر با زیست‌سنجی 99 درصد در برابر کلاهبرداری ایمن است و معتبرترین ساختار موجود برای تأیید هویت کاربر ضد کلاهبردارانه است.

با این وجود هک شدن Touch IDبه تازگی توسط کلوپ هرج و مرج رایانه (CCC) در آلمان خلاف این امر را نشان می‌دهد. در آن زمان، فرانک رایگر، سخنگوی شرکت هک‌کننده CCCگفت، «امیدواریم که این هک کردن، عاقبت توهم افراد را درباره زیست‌سنجی اثرانگشت از بین ببرد. این که از چیزی غیرقابل تغییر استفاده می‌کنید و هر روزه آن را به عنوان یک نشان امنیتی همه جا بر جا می‌گذارید، نشانه بلاهت محض است.»

او اضافه می‌کند که اثر انگشت را می‌توان به وسیله محصولاتی که در همه خانه‌ها پیدا می‌شود، هک کرد.

او عقیده دارد که دیگر عموم افراد نباید فریب برخی از شرکت‌های زیست‌سنجی را بخورند که ادعاهای کاذب دارند و این که زیست‌سنجی به عنوان ابزاری جهت کنترل و فشار طراحی شده و ابزاری ایمن برای دسترسی نیست.»

با این وجود استاین اضافه می‌کند، اگرچه درست است که اثر انگشت در همه مکان‌ها بر جا می‌ماند، اما چندان ساده نمی‌توان این اثرانگشت‌ها را به شیئی تبدیل کرد که نقش یک انگشت زنده را ایفا نماید و برای سیستم‌های زیست‌سنجی به کار رود.

«چه تعداد از افراد هستند که چنین تبدیلی را بتوانند انجام دهند؟ حتی اگر بتوان اطلاعات زیست‌سنجی یک شخص به‌خصوص را بازیابی کرد و شیئی را با قابلیت‌های زیست‌سنجی ساخت، در آن صورت می‌توان با ابزارهای خاصی وجود زندگی را در آن شیء تأیید کرد. به عنوان مثال، می‌توان انگشت مورد نظر را با سیستم سنجید تا مشخص شود زنده است یا خیر و بدین ترتیب بر این مشکل غلبه کرد.»

استاین چنین نتیجه می‌گیرد، هیچ چیزی نیست که به صورت کامل در برابر کلاهبرداری ایمن باشد. تنها می‌توان کنترل و امنیت را با استفاده هرچه بیشتر از مقیاس‌هایی افزایش داد و بدین وسیله امنیت و محافظت از داده‌ها و دسترسی به سیستم‌ها را نیز ارتقا بخشید.

 

ساختارهای امنیتی اضافه

کاستین رایو، کارشناس ارشد امنیت Kaspersky Labاضافه می‌کند، «با توجه به مباحثه‌های کنونی درباره حریم‌ شخصی، اپل نمی‌توانسته زمان دیگری را برای عرضه راهکار زیست‌سنجی انتخاب کند.»

او می‌گوید، ساختارهای امنیتی بسیاری در فن‌آوری Touch IDوجود دارد. «البته در حالی که این امر می‌تواند چیزها را برای کاربران عادی ساده‌تر سازد، همچنین به معنای مشکلات امنیتی اضافه نیز هست. برای مثال، هنگامی که هکرها می‌توانند به ابزار شما دسترسی یابند، به اثر انگشت شما هم می‌توانند دست یابند. در نتیجه آنها را می‌توانند برای اهداف بدخواهانه‌ای در آینده به کار بگیرند.»

به عقیده او، بدترین چیز درباره این قابلیت جدید آیفون، این است که در آینده کاربران نمی‌توانند ابزاری را بدون حسگرهای اثرانگشت بخرند.

«با توجه به اینکه حسگرهای اثرانگشت در همه زمان‌ها و به صورت پیش‌فرض فعال است، این امر می‌تواند باعث دلسردی بسیاری از مشتریانی باشد که نسبت به امنیت آگاهی زیادی دارند.»

در بدترین حالت، او می‌گوید، در نظر بگیرید که کرمی یا یک بدافزار رایانه‌ای بتواند میلیون‌ها آیفون را آلوده کند و اثرانگشت میلیون‌ها تن از افراد را جمع‌آوری نماید. «هرگاه بتوان اثر انگشتی را به دست آورد، می‌توان آن را تا ابد مورد استفاده قرار داد. این ویژگی‌ مثل گذرواژه نیست که در صورت به خطر افتادن حساب کاربری بتوان آن را تغییر داد.»

آقای رایو چنین نتیجه می‌گیرد که شخص مهاجم می‌تواند از اثر انگشت شما تا ابد استفاده کند. «پس از چنین درز داده‌ای وسیعی چگونه می‌خواهید اثر انگشت خود را تغییر دهید؟»

 

پاسخی ایمن در برابر کلاهبرداری؟

مسئولین شرکت سیستم‌های زیست‌سنجی NexID  که در ایالات متحده قرار دارد، بر این عقیده هستند که راهکاری ایمن در برابر کلاهبرداری دارند.

مارک کورنت، مسئول ارشد عملیاتی شرکت NexIDمی‌گوید که فن‌آوری نرم‌افزاری آنها از تفاوت‌های ذاتی میان آثار انگشت مختلف به دست آمده از انگشت‌های زنده استفاده می‌کند. این تفاوت‌ها از طریق پردازش تصویری آنی و آنالیز آماری به دست می‌آید.

«ما تنها تصویری را بررسی می‌کنیم که توسط اسکنر به دست آمده و بعد از آن به سیستم‌عامل اسکنر پیامی مبنی بر میزان زنده بودن ارسال می‌شود که نشان می‌دهد تصویر به دست آمده از اثرانگشت تا چه میزان می‌تواند از یک انگشت زنده باشد و یا کلاهبرداری است.»

او می‌گوید، بسیاری از اسکنرهای اثرانگشت تا حد زیادی در برابر کلاهبرداری آسیب‌پذیر هستند. «در واقع، تمامی ابزارهای مورد آزمایش را توانسته‌ایم فریب دهیم.»

به گفته کورنت، هنگامی که راهکار NexIDیکپارچه می‌شود، بسیاری از اسکنرهای کلاینت‌ها متوجه سطح ایمنی در برابر کلاهبرداری به میزان 96 تا 98 درصد می‌شوند. این عملکرد طی ارتقای مداوم الگوریتم‌های نرم‌افزاری در حال بهینه شدن است.

او می‌گوید که تشخیص اشتباه به میزان 2 تا 4 درصد است. این عدد در مقایسه با اسکنرهای بدون قابلیت اثبات عملکردی بسیار بهتر است، چرا که آنها را می‌توان تقریباً در 100 درصد موارد فریب داد.

«امروزه به دلیل استفاده محدود از راهکارهای شناسایی زنده بودن، اسکنرهای اثرانگشت تا حد زیادی در برابر جعل آسیب‌پذیر هستند.»

به عقیده او تأیید هویت چند عاملی همیشه بهترین ابزار برای دسترسی با ایمنی بالا است: ترکیبی از چیزی که شما می‌دانید، از قبیل شماره پین و یا گذرواژه؛ چیزی که شما دارید، مثل کارت یا کلید و همچنین چیزی که شما هستید، زیست‌سنجی.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[کنترل دسترسی: آیا مشتریان شما آماده کارت‌های هوشمند هستند؟]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/Access Control: Are Your Clients Prepared for Smart Cards کنترل دسترسی: آیا مشتریان شما آماده کارت‌های هوشمند هستند؟

بسیاری از دانشکده‌ها تاکنون اهمیت و ضرورت راهکارهای تک کارته را دریافته‌اند. امروزه، آنها از سیستم‌های مجاورتی استفاده می‌کنند، اما بسیاری به سرعت در حال مهاجرت کردن به سیستم‌های شناسایی هوشمند می‌باشند، چرا که می‌توانند ساختارهایی از قبیل اطلاعات شناسایی، دوره اعتبار کتابخانه، دسترسی به ساختمان‌های مختلف، برنامه‌های غذایی و حقوق شارژ را بر روی کارت‌های هوشمند به سادگی قرار دهند. این امر نیاز به همراه داشتن پول و یا داشتن نمونه زیست‌سنجی و چیزهای دیگر را در محوطه دانشگاه حذف می‌کند.

در حالی که محوطه‌های دانشکده‌ها پیشروی استفاده و گذار به سمت سیستم‌های کارت هوشمند هستند، راهکارهای تک کارته و هوشمند گزینه بسیار مناسبی برای بسیاری از دانشکده‌های مختلف و ساختارهای دیگر است و بازارهایی از قبیل بخش‌های درمانی، دولتی و جاهای دیگر در حال حرکت به سمت راهکارهای تک‌کارته هستند.

مشتریان شما لازم است که آماده استفاده از سیستم‌های شناسایی هوشمند باشند، حتی اگر یکی از آنها در حال حاضر بخواهد برای نصب سیستم‌های مجاورتی، کارت‌های نوارمغناطیسی و یا دستگاه‌های کی‌پد اقدام نماید. نصب‌کنندگان می‌توانند دستگاه‌های تشخیص دارای فن‌آوری‌های ترکیبی را پیشنهاد بدهند، چنین راهکارهایی قابلیت خواندن نشان‌های کارت مغناطیسی، مجاورتی و کارت هوشمند را در تنها یک دستگاه تشخیص ارائه می‌کنند؛ بنابراین هنگامی که مشتری سیستم خود را به کارت‌های هوشمند تغییر می‌دهد، نیازی به نصب دستگاه‌های تشخیص کارت هوشمند جدید ندارند.

 

چرا باید از کارت هوشمند استفاده کنیم؟

یک نشان شناسایی هوشمند، با قیمتی مشابه سیستم‌های دیگر، سطح بالاتری از امنیت، راحتی بیشتر و همچنین قابلیت‌های بهتری را در مقایسه با کارت‌های مجاورتی دارد. نشان‌های شناسایی هوشمند این قابلیت را دارند تا دسترسی، پرداخت‌ها و بسیاری دیگر از قابلیت‌ها را به صورت ایمن‌تر مدیریت کنند.

برای مثال، کارت‌های هوشمند MIFARE DESFire EV1دارای لایه‌های مختلفی از امنیت مانند تأیید هویت دوسره و قابلیت رمزی کردن 128 بیتی AESهستند که کمک می‌کند تا از اطلاعات حساس محافظت شود. کد تأیید هویت پیام از تک تک تراکنش‌های میان نشان شناسایی و دستگاه تشخیص محافظت می‌کند و تضمین می‌دهد که انتقال کامل و بدون هیچ گونه تغییری از اطلاعات صورت می‌گیرد، به همین دلیل یکپارچگی داده‌ها انجام می‌شود و از هجوم‌های بیرونی پیشگیری می‌گردد.

امنیت رمزی شده در کارت‌ها و نشان‌های شناسایی هوشمند در مقایسه با کلیدهای در و کارت‌های نوارمغناطیسی یا مجاورتی بیشتر است و کارت‌های هوشمند این تضمین را می‌دهند که امکان کلاهبرداری در آنها کمتر است. نبایستی سرمایه شرکت را در معرض آسیبی احتمالی قرار دهیم که یک سازمان ممکن است با دسترسی‌های بدون مجوز افراد به مناطق محدود یک ساختمان دستخوش آن شود.

صادر کردن یک نشان شناسایی هوشمند همچنین بر هزینه‌های مدیریتی نیز تأثیر دارد. علاوه بر این که هزینه تنها یک نشان شناسایی، کمتر از خرید حالت‌های شناسایی مختلف است، همچنین زمان توزیع و مدیریت کمتر برای تنها یک نشان تأثیر شگرفی بر روی بهره‌وری دارد.

علاوه بر این‌ها، انتخاب کارت هوشمند درست، در صورتی که با ساختارهای دیگری غیر از کنترل دسترسی همراه شود، می‌تواند کاملاً تأثیرگذار باشد. به غیر از آنهایی که برای سیستم‌های اختصاصی طراحی شده‌اند، به دنبال بسترهای باشید که با ساختار باز هستند و امکان یکپارچه‌سازی ساده درون ساختارهای دیگر را با کمترین نیاز به برنامه‌نویسی فراهم می‌سازند. با این کار سرعت اجرا را بالا می‌برید و در نتیجه هزینه‌های تکمیل سیستم را کاهش می‌دهید. دستگاه‌های تشخیص ساختار باز، همچنین به سازمان‌های مختلف این امکان را می‌دهند تا از نرم‌افزار و پانل‌های کنونی به همراه نشان‌های شناسایی جدید استفاده کنند. در صورتی که در آینده نرم‌افزارهای سیستم‌های آنها تغییر کند، همچنان می‌توانند از دستگاه‌های تشخیص خود استفاده نمایند.

 

 

مورد تأیید ITو آماده سیستم‌های آینده

هنگامی که راهکار کارت هوشمندی را معرفی می‌کنید، آماده باشید که مسئولین ITبا شما ارتباط برقرار کنند. هر روزه تعداد پروژه‌های بیشتری از سوی بخش ITسازمان‌ها در حال انجام است. هم اکنون تمایل بیشتری برای ترکیب کنترل دسترسی امنیت فیزیکی و منطقی وجود دارد.

کارشناسان ITنیاز به نشان‌های تأیید هویت قدرتمند و سطح امنیت ارائه شده از سوی کارت‌های هوشمند دارند. بر خلاف کارت‌های مجاورتی و نوار مغناطیسی و دستگاه‌های تشخیص آنها، کارت‌های هوشمند در تقابل و چالش با تبدیل‌های ابداعی با شبکه قرار می‌گیرند. ارتباط در این بخش با روش‌های رمزنویسی استاندارد صنعتی به صورت صورت می‌گیرد. با درگیر کردن آنها و نشان دادن این که به زبانشان صحبت می‌کنید و به نیازهایشان پاسخ می‌دهید، بیشترین تأیید را در میان سازمان‌ها و بخش‌های ITخواهید داشت.

فن‌آوری ارتباط از راه نزدیک (NFC)، در حال حاضر به تعداد روزافزونی از دستگاه‌های همراه اضافه شده تا کنترل دسترسی و بسیاری از دیگر قابلیت‌ها را امکانپذیر سازد. پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال 2013 بیش از 285 میلیون گوشی تلفن مجهز به NFCبه فروش برسد و همچنین نیمی از تلفن‌هایی که در سال 2015 به فروش می‌رسند، مجهز به این فن‌آوری خواهند بود. دستگاه‌های تشخیص چندین فن‌آوری و کارت هوشمند 13.56 مگاهرتزی مدل aptiQدر حال حاضر با فن‌آوری جدید NFCانطباق دارد که با آن کاربران می‌توانند از تلفن‌های هوشمند خود به عنوان نشان‌های شناسایی جهت ورود و دسترسی ایمن به تأسیسات مختلف استفاده کنند. وقتی تلفن‌ها به این سیستم‌ها مجهز باشند، کاربران این نوع دستگاه‌های تشخیص مجبور نیستند، دستگاه‌های مجهز به چندفن‌آوری و کارت هوشمند خود را عوض کنند.

 

بیمارستان‌ها: نیازی طبیعی

کارمند یکی از بیمارستان‌ها، یک کارت نوارمغناطیسی با دو بارکد بر روی واکسیل متصل به لباسش دارد. علاوه بر این، بایستی دو شماره پین مختلف را به ذهن بسپارد و همچنین یک کارت مجاورتی نیز برای دیگر امکانات بیمارستان در جیبش بگذارد. این امر به خاطر آن است که اگر مروری بر سیستم کنترل دسترسی مرسوم و مورد استفاده کنونی کنیم، می‌بینیم که این سیستم‌ها به صورت مرحله‌ای نصب شده‌اند. در نتیجه، از نام‌های مختلف و محصولات مجزا به دست آمده و بسیاری از آنها درون یک سیستم واحد یکپارچه نمی‌شوند و یا قابلیت ارتباط برقرار کردن با یکدیگر را ندارند.

بسیاری از سیستم‌های امروزی نیاز به تعداد زیادی پایگاه داده‌ای مجزا و واسط‌های نرم‌افزاری دارند که باعث سردرگمی می‌شوند، سطح امنیت را در بخش‌ها پایین می‌آورند و باعث کاهش بهره‌وری کارکنان برای مشتریان و نصب‌‌کننده می‌گردند. این امر علاوه بر اینکه برای کارفرمایان بسیار سنگین است، همچنین مدیریت کنترل دسترسی فیزیکی را برای آنها بسیار سخت می‌سازد. سازمان ITدر پس‌زمینه قرار دارد و به شکل روزافزونی در حال رایج شدن در میان سخت‌افزارهای کنترل دسترسی و خرید‌های نرم‌افزاری است. بخش‌های ITنمی‌توانند از پس این امر برآیند.

بنابراین بسیار به‌صرفه، اقتصادی و ایمن است که به کارکنان بیمارستان آموزش داده شود تا تنها یک کارت هوشمند را با خود داشته باشند که در ساختارهای مختلفی از قبیل بخش‌های دارویی ایمن و مبتنی بر زیست‌سنجی و همچنین برای دسترسی به دیگر بخش‌های بیمارستان قابل استفاده است. در نتیجه کار آنها ساده می‌گردد و بهره‌وری آنها افزایش می‌یابد و در نهایت بیمارستان‌ها ایمن‌تر می‌شوند. همین قضیه برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها یا افراد مشغول به کار در ساختمان‌های اداری نیز صدق می‌کند.

در بیمارستان، فن‌آوری نشان شناسایی هوشمند روشی برای کاهش هزینه‌های مدیریتی است و در عین حال نگهداری صحیح یا افزایش کیفیت خدمات درمانی و بیماران و مشتریان را نیز در پی دارد. بدین وسیله بیمارستان‌ها می‌توانند شناسایی بهتری از بیماران داشته باشند، نشان‌های هویتی مختلفی (از قبیل شماره پین، تصویر یا نشان زیست‌سنجی) را به صورت ایمن‌تر و به صورت مستقیم بر روی کارت ذخیره کنند و امکان به سرقت رفتن و جعل نشان شناسایی روی کارت را بسیار سخت سازند. نشان‌های شناسایی هوشمند کارآمدی مدیریتی بیشتری را برای بیمارستان‌ها فراهم می‌سازند و با ارائه کردن دسترسی سریع به اطلاعات دقیق و به‌روز بیمار و همچنین ارتباط برقرار کردن با سوابق پزشکی آنها زمان لازم برای پذیرش را کاهش می‌دهند و میزان خطاهای پزشکی را نیز بدین وسیله پایین می‌آورند. این سیستم‌ها همچنین مزایای مشابهی برای دیگر سازمان‌ها نیز دارند.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[مدیریت هویت دیواری آتشین برای دسترسی فیزیکی در فرودگاه‌ها]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/Identity Management is the Firewall for Physical Access at Airports مدیریت هویت دیواری آتشین برای دسترسی فیزیکی در فرودگاه‌ها

بسیاری از فرودگاه‌ها به صورت طبیعی برای عموم باز هستند. فرودگاه‌ها هر روزه در مقایسه با مکان‌های دیگر با چالش‌های بیشتری همراه هستند و در این مکان‌ها حجم وسیعی از مسافران، کارکنان و پرسنل تحویل بار مسئول حمل و نقل به مقصدهای بزرگ هستند. در صورتی که بخواهیم به فیلتر کردن این حجم فراوان افراد در چندین نقطه ورودی بپردازیم، فراهم کردن دسترسی ایمن و مجاز به مکان‌های ایمن چالش بزرگ‌تری می‌شود. این حجم زیاد افراد را با احتمال به دست آوردن دسترسی به هواپیما، چمدان‌ها و یا نقاط دیگر با هم در نظر بگیرید. در نتیجه نگرانی‌های وسیع دیگری پیش می‌آیند.

این امر چیزی بیش از یک چالش کنترل دسترسی برای متخصصان امنیت فرودگاه‌ها ایجاد می‌کند – این یک مسئله مدیریت هویت واقعی است. بدون داشتن یک راهکار نوین برای یکپارچه‌سازی دسترسی فیزیکی با مدیریت هویت آنی، اگر نگوییم ردیابی کردن تمامی این افراد و ابزارها و نشان‌های کنترل دسترسی به طور کامل غیرممکن است، حداقل نوعی هدف امنیتی غیرواقعی است. از نگاه یک کارشناس امنیتی، آدم‌های بد خیلی ساده می‌توانند از نقاط ضعف موجود در روندهای دستی برای دسترسی به نقاط ایمن استفاده کنند. مثال کاملی در این زمینه رویداد درز امنیتی اخیر در یک فرودگاه بین‌المللی بسیار معروف است که در آن یکی از کارکنان خشمگین امکان دسترسی به فرودگاه را از دست داد و بعد از آن با استفاده از نشان‌های شناسایی قبلی برای دسترسی به مکان‌های ایمن سراسر فرودگاه استفاده کرد. خوشبختانه وی در نهایت دستگیر و مجازات شد – اما سؤال این جاست که چند نفر هستند که چنین عاقبتی را نداشته‌اند؟

در واقع سازمان امنیت حمل و نقل ایالات متحده بسیاری از جنبه‌های سیاست‌ها و عملیات شناسایی از قبیل نشان‌های مفقودی را در فرودگاه‌ها کنترل می‌کند. در صورتی که مواردی غیرعادی شناسایی شود، فرودگاه‌ها جریمه می‌شوند و ممکن است مجبور شوند تا نشان‌های کارکنان خود را تعویض نمایند. این امر میلیون‌ها دلار به هزینه‌های عملیاتی آنها می‌افزاید و باعث متوقف شدن خدمات می‌گردد. اما، راهکارهای مدیریت هویتی وجود دارند که می‌توان برای کاهش این خطرات از آنها استفاده کرد و مدیریت امنیتی فرودگاه‌ها با آن‌ها می‌توانند با قوانین مربوطه انطباق یابند.

فن‌آوری مدیریت دسترسی و هویت فیزیکی راهکاری است که آزمایش خود را پس داده و در جهت مدیریت هویت یکپارچه به مسئولین کمک می‌کند و سیستم‌های امنیت فیزیکی مجزا را با یکدیگر یکپارچه، روندها را خودکار و کنترل کردن کارکنان، فروشندگان و دیگر هویت‌ها در فرودگاه‌ها را ساده می‌سازد. مسئولین فرودگاه‌ها با نرم‌افزار مدیریت دسترسی و هویت فیزیکی می‌توانند صحت و درستی عمر کارکرد نشان‌‌ها را بررسی و مدیریت کنند، چرا که آنها با دسترسی فیزیکی از قبیل ثبت‌نام همگام در تمامی سیستم‌های حمل و نقل، ثبت یک هویت فیزیکی، مدرک دسترسی و مدیریت منطقه‌ای و همچنین دسترسی فیزیکی مبتنی بر وظیفه ارتباط دارند. این سیستم‌های نرم‌افزاری یکپارچه شده با متمرکز کردن تمامی اطلاعات هویتی در طول سیستم‌های مرتبط بهتر می‌توانند به چالش‌های دوگانه کنترل دسترسی و تأیید هویت دست یابند، در حالی که به صورت کامل با قوانین منطبق هستند.

وقتی این مفهوم را برای محیط‌های خطوط هوایی در نظر می‌گیریم، می‌بینیم که در این محیط‌ها هر روزه بایستی هویت‌هایی تأیید شود و حقوق دسترسی فیزیکی باید به صورت پویا کنترل و مدیریت گردند و در نتیجه مزایای امنیتی و ایمنی راهبردی سیستم‌های فوق کاملاً مشخص است. برای مثال، هنگامی که یکی از کارکنان همکاری‌اش با سازمان به اتمام می‌رسد، روند خاتمه دادن به وضعیت کاری او به صورت خودکار در محیط‌های مختلف جریان می‌یابد تا اطمینان حاصل شود که تمامی جنبه‌های هویتی وی به صورت همزمان در سیستم غیرفعال می‌شود و تمامی دارایی‌ها از قبیل کارت، کلید و غیره به صورت صحیح طی یک دوره زمانبندی شده باز می‌گردد.

نرم‌افزارهای یکپارچه مدیریت دسترسی و هویت فیزیکی به صورت مداوم با سیستم‌های مختلف سراسر فرودگاه یکپارچه می‌شوند و همچنین می‌توانند روندهای مؤثر و زمان‌بری از قبیل صدور نشان‌های شناسایی، مدیریت پایگاه‌ها داده‌ای مختلف، اضافه کردن کارکنان جدید به سیستم، پاسخ‌دادن به تغییر وظایف کاری و تعریف حقوق دسترسی در سراسر سیستم‌های کنترل دسترسی فیزیکی چندگانه را انجام دهند. در محیط‌های فرودگاهی، نرم‌افزارهای مدیریت دسترسی و هویت فیزیکی می‌توانند یکپارچه شوند و نیازهای مختلف مرتبط با قوانین را رفع نمایند.

در صورتی که نشان‌های شناسایی کنترل دسترسی نیازهایی داشته باشند(نیازهایی از قبیل تأیید هویت، بررسی‌های امنیتی، آموزشی و غیره)، نرم‌افزار یکپارچه موردنظر می‌تواند آنها را ردیابی و تأیید کند. با این سیستم‌ها کارآمدی نیز افزایش می‌یابد، با استفاده از اسکنرهای مخصوص، اسنادی از قبیل گذرنامه‌ها، گواهینامه‌های رانندگی و غیره را می‌توان ذخیره ساخت و اسناد PDFرا مدیریت و تاریخ انقضای آنها را به عنوان یکی از کارفرمایان یا سوابق هویتی پایش کرد. دیگر ذخیره‌سازی فایل‌های کاغذی نیازی نیست.

هر قدر پیچیدگی‌های یک سیستم بیشتر باشد، نظارت و فهم آن و از همه مهم‌تر پاسخ دادن به رویدادهای غیرعادی سخت‌تر  می‌شود. راه‌های زیادی وجود دارد که یک راهکار نرم‌افزاری مدیریت دسترسی و هویت فیزیکی برای مدیریت هویت فرودگاه‌ها روند را ساده سازد و کارآمدی کلی را افزایش دهد و زمانی که به سطوح بالاتری از امنیت دست پیدا می‌کند، هزینه‌ها را کاهش دهد و همچنین با نیازهای قانونی انطباق یابد.

راهکارهای نرم‌افزاری مدیریت دسترسی و هویت فیزیکی می‌توانند کار راهکارهای کنونی اسکن زنده را تسهیل سازند و به صورت خودکار اطلاعات متقاضیان را برای خودکار کردن نتایج روند ارزیابی خطر امنیتی ثبت و نتایج و اعلان‌هایی از بررسی سوابق تاریخی مجرمانه را برای بازنگری ارائه نمایند. این سیستم همچنین می‌تواند حالت ارزیابی خطر کارگران فرودگاه را به صورت آنی پایش نماید و آن را به منظور فعال‌سازی یک نشان فرودگاهی الکترونیک به کار بگیرد.

با این نرم‌افزار، اپراتورها می‌تواننند برای تراکنش‌های کارفرمایان هزینه‌هایی را تعریف نمایند تا به صورت مستقیم اقدام به صدور صورتحساب یا فاکتورهای معمول هزینه‌هایی از قبیل برچسب‌گذاری، بررسی‌های پس‌زمینه، تخطی از قوانین، اموال مفقودی (از قبیل کلید، کارت و غیره) و موارد دیگر کنند. اتوماتیک کردن این روندها که به صورت دستی چندان به صرفه نیست، می‌تواند باعث کوتاه شدن زمان تراکنش‌ها گردد.

نرم‌افزار مدیریت دسترسی در ارتباط با نظارت بر رعایت می‌توانند به ارائه گزارش‌هایی به صورت مورد نیاز (شبانه، هفتگی، ماهیانه و یا درخواستی) در قالب مورد نیاز بخش‌ها و سازمان‌ها نماید. این سیستم همچنین می‌تواند قابلیت‌های بازرسی آنی را فراهم سازد و نیاز به بازرسی‌های دستی را حذف کند. مزیت دیگر این است که سیستم‌های در حال تغییر، روندها و مسائل راهنمایی را می‌توان به سادگی در محیط نرم‌افزار منطبق ساخت. در صورتی که تغییراتی در سیستم اعمال شود، سرمایه‌گذاری‌های قبلی در زمینه سیاست‌های تجاری و عملیات مختلف از بین نمی‌رود.

این نرم‌افزار می‌تواند جایگزین روندهای غیرخودکار و آفلاینی شود که قابل بسط و گسترش یافتن نیستند و امکان گردآوری خودکار اطلاعات را فراهم نمی‌سازند. همچنین دشواری‌های مختلف فرودگاه‌ها را رفع می‌سازد و مؤلفه‌های مورد نیاز هزینه کم، خدمات مشتریان و مطلوبیت و امنیت را با هم ترکیب می‌کند. این راهکارهای نرم‌افزاری می‌توانند روندهای عملیاتی فرودگاه‌ها را خودکار و تسهیل کنند.

استانداردسازی از پیچیدگی می‌کاهد. کاهش پیچیدگی باعث کنترل و اطلاعات بهتر و زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر می‌شود. با استفاده از این ابزارها می‌‌توان جریان کاری را تسهیل ساخت، روندها را خودکار و سیستم‌های مجزا را با هم یکپارچه کرد. ما می‌توانیم خطرات داخلی را با سیستم‌های دستی و روندها و سیستم‌های در معرض خطا کاهش دهیم و محیطی با 100 مطلوبیت فراهم کنیم، کارآمدی عملیاتی را افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

با استفاده از یک راهکار نرم‌افزاری مدیریت دسترسی و هویت فیزیکی می‌توان سیستم‌های نرم‌افزاری چندگانه را از طریق تنها یک پایگاه داده‌ای مبتنی بر شبکه مدیریت کرد و روشی کلی ارائه داشت که مطلوبیت و ارزیابی خطر را با هم ترکیب می‌سازد. مزایای موجود شامل مواردی از قبیل کارآمدی بیشتر، هزینه‌های کمتر و مدیریت پیش‌گستر مطلوبیت قانونی و همچنین فرودگاه‌هایی ایمن‌تر برای همه می‌گردد.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[آشکارسازهای دودی تحت آزمایش: چه می‌شود اگر آنها از کار بیفتند؟]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/Smoke Detectors to the Test What Happens When They Fail  

آشکارسازهای دودی تحت آزمایش: چه می‌شود اگر آنها از کار بیفتند؟

 

دو نوع فن‌آوری در زمینه سیستم‌های اعلام هشدار وجود دارد: یونیزاسیونی و فتوالکتریکی.

«نیک کرگ»، مأمور سازمان آتش‌نشانی شهر گرین‌بی از ویسکانسین ایالات متحده تخمین می‌زند که 95 درصد از مردم این شهر در خانه‌های خود، از سیستم‌های یونیزاسیونی استفاده می‌کنند.

سیستم‌های یونیزاسیونی به طور کلی نسبت به حریق‌های بزرگ و شعله‌ور واکنش نشان می‌دهند. اما برای حریق‌‌هایی که با دود کمی آغاز می‌شوند و تا مدتی شناسایی نمی‌گردند، سیستم‌های فتوالکتریکی عملکرد سریع‌تری و بهتری دارد.

کارشناسان دانشگاه فنی ویسکانسین شمال شرقی، با چهار آزمایش نشان دادند که طی دقایق حساسی سیستم‌ها واکنش نشان نمی‌دهند، دقایقی که می‌تواند تفاوت میان مرگ و زندگی باشد.

 

آزمایش اول

ستوان کرگ با استفاده از هویه لحیم‌کاری  تلاش کرد تا شکل آتش گرفتن کوسن مبل را شبیه‌سازی کند. چنین آتشی به سادگی با تنها یک سیگار می‌تواند شروع شود.

هر دو نوع آشکارسازهای یونیزاسیونی و فتوالکتریکی در بالای سقف نصب شدند. پس از گذشت سه دقیقه و بیست ثانیه از آزمایش کم‌کم می‌شد دود را احساس کرد.

سیزده دقیقه بعد، کرگ اشاره کرد که «کم کم دود دارد زیاد می‌شود.» آن وقت، کرگ پنجره اتاق را بست تا هیچ تهویه‌ای در اتاق صورت نگیرد.

هفت دقیقه دیگر هم سپری شد.

ناگهان صدای آژیر آمد.

کرگ نگاهی به سیستم‌ها کرد. «آره. سیستم فتوالکتریکی بود.»

بیست دقیقه پس از شروع آزمایش، اولین آژیری که به صدا درآمد، سیستم فتوالکتریکی بود.

در حالی که اتاق کم کم داشت پر از دود و گاز مونواکسید کربن می‌شد، سیستمی که بسیاری از افراد در خانه خود دارند، خاموش بود و اعلام هشداری نکرد.

30، 35، 40 دقیقه دیگر هم گذشت.

کرگ گفت، «ما 45 دقیقه است که اینجاییم. کافی است نگاهی به داخل بیندازید. دود زیادی در اینجا هست.»

45 دقیقه که گذشت، آتش‌نشان‌ها میزان دود و مونواکسید کربن موجود در محیط را خطرناک اعلام کردند.

در حالی که این آزمایش متوقف شد، سیستم یونیزاسیونی به هیچ وجه اعلام هشدار نکرد.

کرگ گفت، «با حجم دود و گاز در اینجا، محیط بسیار خطرناک شده است.»

مؤسسه آتش‌نشان‌های بین‌المللی در خبری در سال 2011 به تمامی سازمان‌های فدرال، دولتی و محلی هشدار داد که از آشکارسازهای دودی فتوالکتریکی استفاده کنند.

در این خبر آمده بود که «تأخیر در اعلام هشدار در طول آتشی که به صورت خفه و بدون دود می‌سوزد، به خصوص شب‌هنگام، می‌تواند باعث مرگ افرادی شود که در خواب هستند.»

این آزمایش باعث شد در ایالت‌هایی از قبیل ورمونت، ماساچوست، آیووا و مین قوانین مختلفی تصویب و استفاده از آشکارسازهای دودی فتوالکتریکی اجباری شود.

اوایل امسال در شهر سینسیناتی نیز این اقدام صورت گرفت.

در ایالت ویسکانسین استفاده از آشکارسازهای دودی اجباری است. اما در قوانین ایالتی نیامده که از چه نوع سیستمی باید استفاده شود.

 

آزمایش دوم

این آزمایش به بیشترین عامل آتش‌سوزی‌های خانگی می‌پردازد.

کرگ گفت، «ما در این آزمایش از کمی گوشت استفاده کردیم.»

در آشپزخانه موقت ما، آتش‌های حاصل از طبخ غذا اغلب سریعاً می‌سوزند و از کنترل خارج می‌شوند.

در کمی بیشتر از شش دقیقه گوشت شروع به جلزولز کرد و روغن موجود در آن در حالت اشتعال قرار گرفت.

این بار سیستمی که بار قبلی هنگام پر از دود شدن اتاق اعلام هشدار نکرد، اولین سیستمی بود که حریق را تشخیص داد (سیستم یونیزاسیونی).

آن وقت 15، 20، 30 دقیقه گذشت.

کرگ اشاره می‌کند، «سی و دو دقیقه گذشت. میزان حجم قابل ملاحظه‌ای دود در محیط جمع شد. گوشت‌ها به واقع آتش گرفته بودند. آشکارساز یونیزاسیونی تنها سیستمی بود که اعلام هشدار کرد.»

بعد از گذشت 35 دقیقه، سیستم فتوالکتریکی نیز آژیر زد.

آتش‌نشان‌ها و همین طور سازمان‌های دولتی ایالات متحده به افراد توصیه می‌کنند که از سیستم‌های فتوالکتریکی در کنار یونیزاسیونی استفاده نمایند.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شودقسمت اول ]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود قسمت اول چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود - قسمت اول

دهه گذشته با رخدادهایی همراه بود که باعث شد به یکپارچه کردن امنیت در تأسیسات بپردازیم. حوادثی از قبیل بحران مالی جهانی، بحث حفاظت را از چندین جهت مهم کرده است. این سیستم‌ها برای حراست از ما با اهمیت‌تر شده‌اند. اما از جهتی دیگر بر عوامل اجرایی این فشار وارد شده که در بخش تجاری نیز به سرمایه‌گذاری‌های امنیتی بپردازند.

خوشبختانه فن‌آوری‌های جدید و ظهور راهکارهای امنیتی نرم‌افزاری، موجود بودن اطلاعات قابل استفاده در مراجع قانونی را امکان‌پذیر ساخته و عوامل اجرایی را قادر ساخته تا بدانند فن‌آوری‌های امنیتی چگونه می‌توانند در سراسر تأسیسات مورد استفاده قرار گیرند.

در نتیجه، فن‌آوری‌های مختلف، یکپارچه‌سازی سیستمی، دوربین‌ها و سیستم‌های امنیتی تصویری با استفاده از این مدل امنیتی یکپارچه می‌توانند علاوه بر پایش به منظور ایمنی، امنیت و محافظت از دارایی‌ها، برای نگهداری صحیح از تأسیسات، کارآمدکردن منابع و تأیید تصویری همه نوع محیط‌ها و رویدادهایی نیز به کار روند.

سیستم‌های امنیتی امروزی بسیار فراتر از محدودیت‌های سیستم‌های امنیتی قدیمی رفته‌اند؛ در واقع این سیستم‌ها امتیازاتی از قبیل کاهش هزینه‌ها، کاربری ساده و کارآمدکردن دارایی‌های منطقی و فیزیکی مالک را در پی داشته‌اند.

              

درک امتیازات امنیت یکپارچه

سیستم‌های امنیتی یکپارچه سه سطح از ارزش‌ها را در پی دارند: کارآمدی امنیتی، کاهش خطر و کارآمدی تجاری. مدیریت امنیتی یکپارچه در هر یک از این سطوح با ارزش همراه است.

اولین سطح کارآمدی امنیتی، اصلی‌ترین دلیلی است که مسئولین اجرایی در زمینه امنیت سرمایه‌گذاری می‌کنند. در این سطح، فن‌آوری‌های مجزا و چندگانه در کنار هم کار می‌کنند تا یک شبکه امنیتی جامع را درون سیستم مدیریت ساختمان تشکیل دهند. سازمان‌ها با یکپارچه کردن فن‌آوری‌های چندگانه در تنها یک شبکه IT، محافظت امنیتی را مؤثرتر می‌سازند که همین امر به مرور زمان در نهایت منجر به کمتر شدن هزینه‌های سرمایه‌ای در ساختار جدید و مخارج عملیاتی گردد. در این سطح، سیستم‌های قابل مشاهده از قبیل دوربین‌، راهکارهای کنترل دسترسی و دیگر ابزارها به منظور آن طراحی شده‌اند تا از افراد و دارایی‌ها در یک سازمان محافظت کند.

سطح دوم امنیت کاهش خطر است و کمک می‌کند میزان اختلال در جریان تجاری کاهش یابد. اختلالی که تأثیرات مالی منفی در زمینه ساختارهای مالی دارد. این نوع امنیت منجر به بازدهی نهایی می‌گردد و در انتها بازگشت سرمایه را به دنبال می‌آورد. یک راهکار امنیتی که قابلیت کاهش خطر را  دارد به کارشناسان امر امنیت یک نوع آگاهی از محیط ارائه می‌کند. این میزان آگاهی مداوم از محیط تجاری به سیستم این امکان را می‌دهد تا رخدادها را پیش‌بینی کند و با خطرات احتمالی برخورد کند و در نتیجه اپراتورها اطلاعات درستی را در زمانی درست به دست آوردند تا تصمیماتی از روی اطلاع بگیرند.

سطح سوم کارآمدی تجاری است که ارزش بالابرنده عملکرد امنیتی را افزایش می‌دهد. در این نمونه، فن‌آوری امنیتی برای بهبود روندهای تجاری، کاهش هزینه‌های گوناگون و افزایش درآمد به کار می‌رود. دیگر به امنیت تنها به چشم فن‌آوری نگاه نمی‌شود، بلکه برای افزایش فواید در تدارکات، تولید، بهبود در روند زمانبندی تأسیسات و حتی مدیریت انرژی نیز می‌تواند به کار رود. در این سطح می‌توانیم نشان دهیم چگونه امنیت، خود را در سراسر تجارت نشان می‌دهد. علاوه بر این، در سطح کارآمدی تجاری، فن‌آوری‌های امنیتی پایه برای دو امر به کار می‌روند. داده‌های به دست آمده از سیستم‌های امنیتی شرکت، از قبیل آنالیز تصویری، می‌تواند با داده‌هایی از شرکت‌های دیگر به گونه‌ای ترکیب شود که تأثیری مستقیم بر قابلیت سوددهی شرکت داشته باشد.

برای مثال دوربین‌های حرارتی امنیتی با هدف محافظت از تأسیسات طراحی شده‌اند، اما همچنین می‌توانند برای پایش دمای پمپ‌ها و موتورها به کار روند. هنگامی که تغییری شناسایی می‌شود، سیستم به اپراتور اخطار می‌دهد تا از خرابی تجهیزات جلوگیری کند و همچنین با کارکنان بخش تعمیرات و نگهداری تماس می‌گیرد تا پیش از اینکه خرابی تجهیزات رخ دهد به تعمیرات و تعویض قطعات دست بزنند. ضرورتاً، سومین سطح امنیتی بر اساس دو سطح دیگر بنا نهاده می‌شود تا تجارت شکل بهینه‌تری پیدا کند.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[ چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود قسمت دوم]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/ چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود قسمت دوم چگونه امنیت یکپارچه باعث کارآمدی و رشد می‌شود قسمت دوم

مشاهده ارزش‌های واقعی روش امنیتی تجاری کار ساده‌ای است، اما تبدیل تصور به واقعیت می‌تواند کار سختی باشد. با این وجود شرکت‌ها می‌توانند قدم‌هایی بردارند تا به سوی محیط امنیتی یکپارچه‌ای قدم بردارند. اولین و مهم‌ترین قدم کامل کردن یک ارزیابی عمر کارکرد امنیتی است که هماهنگی بین افراد، روندها و فن‌آوری را در نظر می‌گیرد. ارزیابی عمر کارکرد از یک روند پیشرفت ترتیبی هشت مرحله‌ای پیروی می‌کند که در بسیاری از محیط‌های امنیتی اتفاق می‌افتند، از تعیین کردن اهداف تجاری در ابتدا گرفته تا بررسی و گزارش دادن پس از رخداد در انتها.

در نقطه‌های مختلفی از مراحل عمر کارکرد، کارشناسان امنیتی با همکاری ذینفعان تأسیسات می‌توانند به سؤالاتی اساسی پاسخ دهند که برای تضمین محافظت مؤثر سازمان ضروری هستند:

  • چه چیزی نیاز به محافظت دارد: افراد، دارایی‌ها یا داده‌ها؟
  • افراد یا دارایی‌ها از چه نظری به صورت بالقوه در معرض آسیب هستند؟
  • چه نیروهایی احتمالاً ممکن است به سازمان حمله کنند؟
  • چنین حمله‌ای چگونه اجرا می‌شود؟
  • چنین حمله‌ای چگونه شناسایی می‌شود؟
  • چگونه سازمان با حمله یا اختلال در تجارت برخورد می‌کند (به طور مثال در یک بلای طبیعی)؟
  • چه گزارش‌هایی مورد نیاز است تا با استانداردها انطباق یابند یا از سازمان در برابر مسئولیت‌های قانونی در یک اتفاق ناخوشایند محافظت شود؟
  • فن‌آوری امنیتی چگونه باید اجرا شود تا از این امر پشتیبانی کند؟

 

                 

امنیت یکپارچه در عمل

امنیت یکپارچه در سطوح مختلفی کار می‌کند، از کلیه شهرها گرفته تا تنها یک نیروگاه تولیدی. برای مثال، در شهری که جاده‌های شلوغی داشته و با رشدی هفت درصدی به نیروی پلیس فشار می‌آورده، از یک روش امنیتی یکپارچه استفاده شد که شامل دوربین‌های روز و شب با وضوح تصویری بالا، قابلیت‌های ذخیره‌سازی تصویری اضافی و ارسال پیامک خودکار است. در نتیجه کارکردی برابر با 99.9 به دست آمد و در طول دوره‌ای چند ساله افزایش درآمد به میزان 270 درصد رسید.

مثال دیگر یک کارخانه تولیدکننده است که خط تولیدش بدون تعداد درستی از کارگران راه نمی‌افتاد. با استفاده از تجهیزاتی مجهز به ابزارهای شناسایی، احتمال عیب در روند تولید تا حد زیادی کاهش یافت.

همانگونه که این مثال‌ها نشان می‌دهند، اجرای مدل امنیتی یکپارچه کاری ساده است. تنها باید به جنبه‌های امنیت به صورت مختلف تفکر کرد و به این مسئله توجه کرد که چگونه یکپارچه‌سازی فن‌آوری‌ها می‌تواند فراتر از محافظت صرف از اموال به راهی تبدیل شود تا به کارآمدی، بهره‌وری و سوددهی دست یابیم.

در حال حاضر فن‌آوری‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا امنیت و اهداف کارآمدی ساختمان را افزایش دهید، می‌خواهد روندی امنیتی از صفر شروع شود یا بر اساس چارچوب امنیتی موجود استفاده گردد.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[نوآوری در عرصه نظارت تصویری در نقطه عطفی مهم – قسمت دوم]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/Innovation in Video Surveillance Tech at a Crossroads – Part 2 نوآوری در عرصه نظارت تصویری در نقطه عطفی مهم – قسمت دوم

این مقاله قسمت دوم حرکت‌های نظارت تصویری از نگاه کارشناسان مختلف صنعت سیستم‌های ایمنی و حفاظتی است. در قسمت اول حرکت‌های کلی صنعت را مورد بررسی قرار دادیم. حرکت‌هایی از قبیل حرکت مداوم به سمت سیستم‌های IPو اینکه شرکت‌ها چه اقداماتی را صورت داده‌اند تا از کاربران گسترده کنونی ابزارهای آنالوگ پشتیبانی کنند. در قسمت دوم این مقاله به بحث پیشرفت‌های حاضر در فن‌آوری تصویربرداری با وضوح بالا، توسعه موارد جنبی و آینده ثبت و ذخیره‌سازی تصاویر ویدئویی می‌پردازیم.

در طول سالیان گذشته، در مورد دوربین‌های وضوح بالا، رقابت سختی در صنعت نظارت تصویری درگرفته است. تنها همین چند سال قبل، فقط تعداد کمی از فروشندگان بودند که دوربین‌هایی با قابلیت‌های تصویربرداری مگاپیکسل بالا عرضه می‌کردند. هم اکنون وضوح تصویری HDبه گزینه‌ای معمول تبدیل شده و برخی شرکت‌ها، دوربین‌هایی عرضه کرده‌اند که وضوح تصویری بالای 40 مگاپیکسل دارند.

همچنین پیشرفت‌های زیادی در سال‌های قبل در زمینه موارد جنبی صورت گرفته است. قابلیت‌هایی از قبیل ذخیره‌سازی و قابلیت‌های آنالیز تصویری که زمانی تنها بر روی سرور انجام می‌شد، اکنون دیگر درون خودِ دوربین‌ها صورت می‌گیرد.

آیا بازار به نقطه مناسبی از وضوح تصویری رسیده است؟ پیشرفت‌های قابلیت‌ها و موارد جنبی و ذخیره‌سازی درون خودِ دوربین چه تأثیراتی بر روی تحقیقات و توسعه سال‌های آینده خواهد داشت؟ در نمایشگاه و کنفرانس ASISکه در ماه سپتامبر در شیکاگوی ایالات متحده برگزار شد، خبرنگار یکی از سایت‌های معتبر صنعت سیستم‌های ایمنی و حفاظتی گفتگویی را با کارشناسان صنعت در این باره انجام داد که در ادامه این مقالات را از نظر می‌گذارنیم.

 

آیا میزان وضوح تصویر مورد نیاز بخش‌های مختلف تثبیت شده یا اینکه در سال‌های آینده با میزان مگاپیکسل بالاتر روبرو خواهیم بود؟

 

فردریک نیلسون مدیر عامل شرکت Axis Communications:به عقیده من، بزرگ‌ترین عامل مؤثر برای تصاویر ویدیویی IPوضوح تصویر باشد و همچنین پاسخ دادن به این سؤالات که به چه میزان وضوح تصویر نیاز داریم و چقدر باید برای آن میزان هزینه کنیم؟ فکر کنم که در بسیاری از پروژه‌های امروزی، به وضوح 720pو 1080pبه عنوان نیاز نگاه می‌شود و گاهی اوقات برخی به صورت اختیاری وضوح 3 و 5 مگاپیکسل را می‌خواهند. این مقدار وضوح تصویر، حجم وسیعی از بازار نظارت تصویری را تشکیل می‌دهد. مگاپیکسل‌های بالاتر منحصر به محیط‌ها و بازار سیستم‌های تخصصی (niche installations) خواهد بود. یکی از دلایل مسئله فوق، شاید این مسئله باشد که ذخیره‌سازی این تصاویر ویدیویی همچنان کمی با هزینه‌هایی بالا همراه هستند، اما از آن مهم‌تر این است که لنزهای مناسب این نوع دوربین بسیار گران در می‌آیند و این طور هم نیست که همچون تجهیزات رایانه‌ای با گذشت زمان هزینه‌شان کاهش یابد. در صورتی که قیمت آنها ثابت بماند یا تنها اندکی افزایش پیدا کند، ابزارهای اپتیکال و مکانیکی خوبی هستند. در بیشتر مواقع، هنگامی که از میزان پنج مگاپیکسل، مثلاً تا میزان ده و بیست مگاپیکسل، فراتر می‌رویم، لنزهای دوربین‌ها گران‌تر هستند و مخصوص بازار سیستم‌های تخصصی می‌شوند. بنابراین نسبتاً بخش کوچکی از بازار در اختیار این سیستم‌هاست. وضوح تصویر اهمیت دارد، اما شرکت‌های زیادی در بازار به میزان وضوح 720pو تا 5 مگاپیکسل نیاز دارند و این اندازه کیفیت امروزه در بسیاری از پروژه‌ها کافی است. حرکتی که امروزه در ساختارهای وضوح بالا شاهدش هستیم، بخش‌هایی با دید 180 و 360 درجه‌ای هستند که مدتی در بازار بوده‌اند و اکنون با پردازشگرهای جدید افراد می‌توانند انتظار عملکرد خوبی از دوربین‌های خود داشته باشند و میزان نرخ فریم مورد نیازشان را به دست آورند.

فرانک دوفینا، نایب‌رئیس فروش شرکت Samsung Techwinآمریکا، بخش آمریکای شمالی:بدون شک در آینده نزدیک دوربین‌هایی با مگاپیکسل و وضوح تصویری بالاتر را شاهد خواهیم بود. کافی است نگاهی به بازار تلفن‌های هوشمند بیندازید. در این بازار ابزارهای جدیدی از قبیل گوشی سامسونگ گلکسیS4  را شاهد هستیم که دارای دوربین 13 مگاپیکسلی با قابلیت فوکوس خودکار در هنگام فیلمبرداری است. این میزان وضوح تصویر برای یک ابزار همراه بسیار بالا است و باعث می‌شود انتظارات عملکردی و کیفیتی مشتریان افزایش یابد. همین مسئله در تلویزیون‌های هوشمند نیز صدق می‌کند، به طوری که همه چیزهایی که امروزه می‌بینیم به صورت HDاست. به همین خاطر انتظار می‌رود که همین استانداردهای مشاهده تصویر برای کارشناسان امنیتی نیز اهمیت یابد. تصاویر ویدیویی با وضوح پایین دیگر با توجه به استانداردهای این روزهای ما قابل پذیرش نیست و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در آینده نزدیک شاهد دوربین‌های نظارت تصویری مگاپیکسل با میزان وضوح تصویری بالاتر باشیم و حتی راهکارهای تراکمی نیز با پیشرفت‌هایی همراه شوند.

دیو پولین، رئیس بخش تجاری راهکارهای مدیریت امنیتی شرکت پاناسونیک:در حالی که دوربین‌های وضوح تصویر مگاپیکسل و HDنقطه تمرکز کارشناسان امنیتی سال‌های اخیر بوده، در بازار عمده امروزی انتظار نمی‌رود که اقبال برای مگاپیکسل‌های بالاتر خط سیر مداومی داشته باشند. در عوض انتظار داریم که تمرکز ویژه‌ای روی قابلیت‌های جدید دوربین و پیشرفت‌هایی در زمینه فن‌‌آوری‌های پردازشی از قبیل LDC(ویرایش اعوجاج تصویری) صورت گیرد. این قابلیت کیفیت تصویری را بهتر می‌کند و همچنین داده‌های محصولات IPجدیدتر را بهینه می‌سازد. با این پیشرفت‌ها و امکانات دیگر، کارشناسان امنیتی می‌توانند مواردی از قبیل ویژگی‌های چهره، بافت اشیا، نمادها و نوعی از جزئیات را ثبت کنند که با نسل قدیم فن‌آوری‌های نظارت تصویری امکان‌پذیر نبود.

جورج ماروسیس، مدیر بخش فن‌آوری شرکت Genetec:اگرچه فروشندگان دوربین‌های نظارت تصویری در حال عرضه دوربین‌هایی با مگاپیکسل و وضوح تصویری بالاتر هستند، با این وجود دو مسئله مطرح می‌شود، 1) ذخیره‌سازی و 2) پهنای باند. ممکن است قرار دادن یک دوربین HDبه جای ده دوربین کیفیت پایین ایده جالبی باشد، اما نباید فراموش کرد که قطع و مسدود شدن تصاویر یک دوربین در مقابل ده دوربین تفاوت زیادی با هم دارند. مسلماً شاهد دوربین‌هایی با مگاپیکسل بالاتر خواهیم بود، اما این امر متعادل است و به پهنای باند شبکه، محدوده عملکرد پویا و اپتیکال دوربین (از قبیل کارکرد WDRو امکان تهیه تصویر در نور کم) و همچنین ذخیره‌سازی و مقدار زمان ذخیره‌سازی بستگی دارد.

آیا تغییراتی از قبیل قابلیت‌های ذخیره‌سازی بیشتر، نوع نگاه صنعت به فن‌آوری‌های پیشرفته نظارتی را تغییر داده است؟

نیلسون:با هزینه کارت‌های SDبه تازگی دوربینی را برای خودم با کارت SD10 خریدم. خاطرم هست که وقتی ما نرم‌افزار همراه دوربین Axisرا ارائه کردیم، یک حافظه 32 گیگابایتی دو برابر هزینه امروزی بود. به واقع، صنعت به سمتی پیش می‌رود تا کارهای بیشتری در زمینه محصولات جنبی صورت گیرد و هزینه‌ها کاهش یابند. ما محاسبه کردیم که در آخرین نوع اندازه حافظه 64 گیگابایتی مورد پشتیبانی بسیاری از دوربین‌های امروزی، افراد می‌توانند اتفاقات پنج روز را با نرخ فریم کامل داشته باشند، حتی اگر کیفیت تصویری خوبی در حد 720pبخواهند. اگر از فن‌آوری (ضبط تصویری) مبتنی بر حرکت استفاده شود یا میزان فریم بر ثانیه تا 15 فریم کاهش یابد، می‌توان تصاویر تعداد روزهای بیشتر و حتی تا چندین هفته را داشت.

دوفینا:پیشرفت‌هایی مرتبط با هم در زمینه محصولات جنبی و همچنین فن‌آوری‌های ابری ایجاد شده که باعث تغییر میزان آگاهی صنعت می‌گردد و همچنین این که چطور و چگونه فن‌آوری‌های جدید رو به جلو حرکت می‌کنند. به عنوان مثال، دوربین‌های جدید، دارای راهکارهای تراکمی بهتر از قبیل H.264هستند که میزان نیاز به پهنای باند و فضای لازم برای ذخیره‌سازی تصاویر را کاهش می‌دهد. قابلیت‌های آنالیز تصویری در خودِ دوربین از قبیل تشخیص حرکت و اشیای جاگذاشته این امکان را ایجاد کرده تا قابلیت‌های دوربین‌ها را بسته به نوع حوادث و رویدادهای زنده و آنی تغییر داد. سیستم‌های مدیریت تصویری پیشرفته‌تر نیز می‌توانند پیشرفت‌های قابلیتی متمرکزی ارائه کنند که دوربین‌های مرسوم و امروزی را با قابلیت‌های افزایش یافته ارتقا می‌بخشند. این امر طیف وسیعی از پیشرفت‌های دوربین‌ها را در بر می‌گیرد، مثلاً این که میزان رقابت‌ها برای هوشمندسازی محصولات جنبی یا در سطح تجاری بالا می‌رود. ما در شرکت سامسونگ در حال شناسایی هر دو جایگزین هستیم و به عرضه چیزی می‌پردازیم که معتقدیم در نوع خود بیشترین میزان پیشرفت است.

ذخیره‌سازی مشکلی است که در نتیجه‌ی چندین عامل به وجود می‌آید: مثلاً تراکم تصویری بهتر مانند H.264که میزان نیاز به پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی را کاهش داده و همچنین این قابلیت که بتوان برای دوربین‌ها تعریف کرد تا تنها زمانی که توسط سیستم‌های آنالیزی دستوری صادر شود یا یک راهکار مدیریت ویدیویی آن را فعال سازد، به حالت وضوح بالا تغییر یابند. تمامی این ابزارهای جنبی، از قبیل دوربین‌ها، دستگاه‌های NVR، نرم‌افزار‌های کنترلی و آنالیز در حال تکامل هستند تا عملکرد بالاتر و میزان بازگشت سرمایه بیشتری را عرضه دارند.

دیو پولین:قابلیت ذخیره‌سازی حجم بیشتر دوربین‌ها مسلماً نوع پیشرفت فن‌آوری‌‌ها را در دوربین‌های جدید تغییر می‌دهد. سیستم‌های تصویری دیجیتال که برای ارسال تصاویر و داده‌ها به صورت آنی و افزایش تعداد کاربران همخوان ساخته شده‌اند، در حال حاضر به کارشناسان امنیتی این امکان را می‌دهند تا داده‌هایی را ذخیره سازند که کیفیت بالاتر و همچنین وضوح پیشرفته‌تری دارند. دوربین‌ها با قابلیت‌های میزان حجم ذخیره‌سازی بیشتر می‌توانند حجم بیشتری از تصاویر ویدیویی را با سرعت بالاتر در مقایسه با سیستم‌های نظارت تصویری مبتنی بر نوار ثبت کنند و همچنین با استفاده از فن‌آوری‌های تراکم داده‌ای پیشرفته می‌توان میزان پهنای باند را بهینه ساخت و پخش مجددی از تصاویر به صورت استثنایی ارائه داشت.

ماروسیس:ضبط کردن به صورت جنبی اختراع شگفت‌انگیزی بوده و به شکل خارق‌العاده‌ای باعث شده تا دوربین‌ها هوشمندتر گردند، اما داده‌های جنبی به تنهایی باعث توقف پیشرفت‌های صنعت دوربین نمی‌شود. وضوح تصویری بالاتر، پانورامایی، 360 درجه‌ای و دوربین‌هایی با وضوح تصویری چندگانه و همراه با میزان هوشمندی روزافزون هر روزه در حال بهتر شدن هستند. قابلیت‌های آنالیزی و آنی، PTZاز طریق Wi-Fiراه دور و ابزارهای همراه به همراه قابلیت‌های اعلام هشدار داخلی و افزایش حساسیت برای اعلام هشدار باعث می‌شوند که صنعت دوربین‌ها به پیشرفت خود ادامه دهند و همچنان نوعی فن‌آوری با پیشرفت‌های مداوم باشند.

 

حجم ذخیره‌سازی و نیازهای کاربران در این بخش

سالیان متمادی ذخیره‌سازی تصاویر ویدیویی چالش بزرگی برای کاربران نهایی بوده است. آیا این مسئله امروزه هم وجود دارد یا اینکه میزان حجم ذخیره‌سازی و هزینه‌های آن به نقطه‌ای رسیده که دیگر برای کاربران مشکل‌ساز نیست؟

نیلسون:تصور می‌کنم که صنعت به سمت سیستم‌های IPحرکت کرده و به شکل روزافزونی به سمت ابزارهای ذخیره‌سازی در دسترس از قبیل سرورها، کارت‌های SDیا حتی جعبه‌های ذخیره‌سازی NASپیش رفته است. شما می‌توانید با هزینه‌ای کم حافظه‌ای به حجم یک ترابایت داشته باشید و در این حالت دستگاه‌های DVRدیگر نمی‌توانند به رقابت بپردازند. امروزه این دستگاه‌ها، بیشتر در سیستم‌های بسیار کوچک به کار می‌روند. چنین دستگاهی هزینه کمتری دارد، اما، کارت‌های SDبه آرامی در حال ورود مجدد هستند. بنابراین فکر کنم که سخت‌افزارهای بیشتری باشند که به شکل NVRهای آماده ارائه شوند و با کارت‌های SDو NASبه رقابت بپردازند. فکر کنم که در چند سال آینده تعداد شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های DVRکاهش یابد. این گمان و حدس من است.

دوفینا:تمامی هزینه‌های مرتبط با سیستم همچنان از جمله مسائل مطرح باقی خواهد ماند، چرا که تقاضای کاربران نهایی برای عملکردهای بهتر با هزینه کمتر ادامه می‌یابد. همان طور که فن‌آوری‌های جدیدی از قبیل تراکم H.264، نرم‌افزارهای آنالیز و کنترلی ابزارهای چندگانه برای کاهش نیاز به پهنای باند و حجم ذخیره‌سازی به شمار می‌روند، ذخیره‌سازی نیز از این امر مستثنی نیست. تکامل فن‌آوری‌ها نشان می‌دهند که شاهد راهکارهای جدید ذخیره‌سازی با حجم ذخیره‌سازی بیشتر و قیمت‌های پایین‌تر خواهیم بود.

دیوپولین:در حالی که هنوز هم هزینه‌های ذخیره‌سازی تصاویر ویدیویی بالا است، سیستم‌های جدیدتر از قبیل دستگاه‌های DVRعملکرد بسیار خوبی ارائه می‌کنند و دارای نوعی انعطاف‌پذیری هستند که میزان ارزش‌شان را برای کاربر نهایی افزایش می‌یابد. دستگاه‌های DVRظرفیت بالا که برای سر و کار داشتن با حجم زیادی از داده‌ها ساخته شده‌اند، به کارشناسان امنیتی این امکان را می‌دهند تا داده‌های ویدیویی را بدون قربانی کردن کیفیت بالای تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های HDپیشرفته ثبت و ضبط کنند. علاوه بر این‌ها، کاربران با قابلیت‌های IPدستگاه‌های DVRانعطاف‌پذیری بیشتری در اختیار دارند و با حداقل هزینه‌های مرتبط با ذخیره‌سازی، نگهداری و تعمیرات می‌توانند سیستم‌های خود را گسترش دهند. در نهایت کاربران نهایی با این نوآوری‌ها بیشترین ارزش را در طولانی مدت به دست خواهند آورد.

ماروسیس:ذخیره‌سازی برای امنیت و پوشش پس از عملیات شرکت‌ها بسیار اهمیت دارد و یکی از پرهزینه‌ترین مسائل نصب‌کنندگان و مشتریان آنها است. خوشبختانه با ضبط کردن لبه‌ای، خلاصه کردن تصاویر و افزایش نرم‌افزارهای خدماتی نظارت تصویری و فن‌آوری‌های ابری، گزینه‌های ذخیره‌سازی گستردگی بسیاری پیدا کرده‌اند. ظرفیت‌ها و ذخیره‌سازی جدید با قابلیت کنترل‌کننده نوشتن و خواندن و مجازی‌سازی همگی توانسته‌اند عملکرد را افزایش دهند و هزینه‌ها را پایین بیاورند.

 

در سال‌های آینده، سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربسته در چه زمینه‌هایی با نوآوری همراه خواهند بود؟

نیلسون:فن‌آوری‌های بسیاری در راه هستند که باعث پیشرفت دوربین‌ها خواهند شد. برای مثال، H.265نوعی تراکم است که مسلماً اتفاق خواهد افتاد، اما به یاد بیاوریم که استاندارد تراکم قبلی، با وجودی که H.264در سال 2003 به تصویب رسید، اما اولین محصولات با آن فن‌آوری در سال 2008 ارائه شدند و در سال‌های 2009 و 2010 اهمیت زیادی پیدا کردند. مدت زمانی حدود شش، هفت سال طول کشید تا استانداردی تصویب شد و بر صنعت امنیت تأثیر خود را گذاشت. دلایل زیادی برای این مسئله هست. یکی از دلایل این است که مدت زمانی طول می‌کشد تا فن‌آوری حسگرها و مجموعه تراشه‌ها و تمامی ابزارهای مرتبط، خود را با پیشرفت‌های جدید انطباق دهند. اما در عین حال، همیشه شرکت‌هایی در این عرصه پیشتاز بوده‌اند و بدین وسیله از دیگران پیش افتاده‌اند.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[نوآوری در عرصه نظارت تصویری در نقطه عطفی مهم – قسمت اول]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/Innovation in Video Surveillance Tech at a Crossroads-Part 1 Innovation in Video Surveillance Tech at a Crossroads: Part 1

نوآوری در عرصه نظارت تصویری در نقطه عطفی مهم – قسمت اول

این مقاله قسمت اول از حرکت‌های نظارت تصویری از دیدگاه چندین کارشناس صنعت سیستم‌های ایمنی و حفاظتی است. در این قسمت از این مقاله که در این شماره به چاپ می‌رسد، چندین حرکت در صنعت را مورد بررسی قرار می‌دهیم، حرکت مداوم به سمت سیستم‌های IPو شبکه‌ای و این که شرکت‌ها چه تمهیداتی را اندیشیده‌اند تا از گروه بسیار وسیع کاربران ابزارهای آنالوگ پشتیبانی به عمل آورند.

در طول دهه گذشته حرکتی آرام و یکنواخت در زمینه تکامل نظارت تصویری وجود داشته است. چیزی که زمانی نسبتاً امری بسیار ساده بود و شامل تنظیمات ساده کابل کواکسیال از دوربین به نمایشگرهای مداربسته و دستگاه‌های VCRمی‌شد، با قابلیت اتصال شبکه‌ای و قدرت روزافزون در زمینه پردازش تصویری متحول گردیده است.

در نتیجه این روند صنعت به این شکل شده، چیزی که زمانی یک حسگر امنیتی بی‌مصرف بود، به ابزاری هوشمند تبدیل گردیده که به مدیران حفاظت و امنیت، داده‌هایی مناسب ارائه می‌کند. در نتیجه آنها می‌توانند در مقابل خطرات از این ابزارها استفاده کنند و پس از روی دادن اتفاقات مختلف، به بررسی آنها بپردازند. این امر در بسیاری از قابلیت‌های آنالیز تصویری امروزی، ارائه شده توسط محصولات ویدیویی، در هر دو سطح نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قابل مشاهده است. همچنین این امر را می‌توان در بسیاری از دوربین‌های وضوح بالای عرضه شده در بازار حال حاضر دید.

علی‌رغم این پیشرفت‌های فن‌آوری و نقطه عطف در فروش تجهیزات تصویری IPو شبکه‌ای (حداقل بر حسب درآمدها)، این واقعیت همچنان وجود دارد که تجهیزات آنالوگ هنوز هم در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده هستند و حجم وسیعی از سهم بازار آینده را نیز در اختیار خواهند داشت.

با توجه به این مسئله آینده ابزارهای آنالوگ و شبکه‌ای به چه صورت خواهد بود؟ یکی از سایت‌های معتبر صنعت سیستم‌های ایمنی و حفاظتی در کنفرانس ASISدر شهر شیکاگو با گفتگویی با کارشناسان صنعت این مسائل را مورد بررسی قرار داد.

 

بزرگ‌ترین تحول و حرکت در نظارت تصویری دنیا

سؤال: از دیدگاه شما بزرگ‌ترین حرکت و تحول در بازار کنونی نظارت تصویری دنیا چیست؟

«فردریک نیلسون»، مدیرعامل شرکت Axis Communications: اگر به برخی از تحقیقات اخیر بازار توجه کنید، بدون هیچ شکی متوجه می‌شوید که .... آینده از آنِ سیستم‌های IPاست و تنها راه پیش روی ما همین می‌باشد. به تصور من، در تحقیق اخیر مؤسسه IHS، محققین می‌خواهند بگویند که «در نقطه عطفی از زمان قرار داریم، نیمی از فروش بازار به تجهیزات IPتعلق دارد و این تنها راه پیش روی صنعت است و در آن شکی نیست» و چیزهایی از این قبیل. در صورتی که به آمار و ارقام کمی بیشتر توجه کنید، می‌بینید در بحث درآمدها نیمی از بازار در اختیار نظارت تصویری IPقرار دارد. اما اگر به تعداد دوربین‌های در حال نصب توجه نمایید، بر اساس اعلام مؤسسه IHSاین عدد کمی بیش از دو میلیون دوربین IPبوده که امسال نصب شده‌اند و این مسئله احتمالاً درست است، اما هنوز هم شش میلیون دوربین آنالوگ در بازار هست که در حال نصب می‌باشند. البته این دوربین‌ها هر کدام درآمد کمتری را به همراه می‌آورند، به همین دلیل است که میزان فروش بازار IPبه اندازه آنالوگ است، اما با توجه به تعداد کانال‌های نصب شده، می‌بینیم که هنوز 75 درصد از بازار، مختص تجهیزات آنالوگ است و به تصور من این امر تقریباً صحت دارد. تمامی آن دوربین‌ها به شکل عملیاتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت، نه برای یک یا دو سال و بلکه احتمالاً برای پنج تا ده سال.

ما هنوز هم پتانسیل بالایی در زمینه دستگاه‌های رمزگذاری تصویری می‌بینیم و شرکت ما در هفته‌های گذشته محصولات نوآوری‌شده بسیاری را ارائه کرده است. راه‌های مختلفی هستند که شما می‌توانید خودتان را با یک دستگاه رمزگذار متمایز کنید، اما یکی از این نکته‌ها هزینه و قیمت هر دستگاه برای رقابتی کردن آنها با دستگاه‌های DVRاست. تصور می‌کنم که این راهکار به واقع با کارت‌های SDو یا به همراه دیگر نرم‌افزارها است و هزینه آن دارد پایین می‌آید و فکر می‌کنم که این مسئله عامل بسیار مهمی در سال‌های پیش رو باشد. می‌خواهیم نشان دهیم، معتقدیم این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است و فن‌آوری بسیار خوبی برای گذر و رسیدن به تجهیزات IPبه شمار می‌رود.

«فرانک دوفینا»، نایب‌رئیس ارشد فروش شرکت Samsung Techwinآمریکای شمالی: تردیدی نیست که حرکت و گذار به سمت سیستم‌های IPبزرگ‌ترین حرکت رایج در صنعت تجهیزات حفاظتی و امنیتی حرفه‌ای است. تنها به زمان بستگی دارد، در حالی که راهکارهای ارائه شده به شرکت‌ها، صنعت پخش و انتشار اخبار و همچنین مصرف‌کنندگان تجهیزات الکترونیکی همگی تحت تأثیر توسعه فن‌آوری‌های نوآورانه‌ای هستند که در ساختارهای حرفه‌ای به کار می‌روند. در این زمینه، تصاویر ویدیویی همراه مثال کاملی هستند. کاربران نهایی مایلند به صورت همراه به سیستم‌های دوربین IPدسترسی یابند و قابلیت کنترل نرم‌افزار از جمله نتایج رشد موجود در زمینه قابلیت‌های سیستم‌های شبکه‌ای است. ما در شرکت خود، تمامی تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا نیازهای روبه‌افزایش کاربران را در زمینه سیستم‌های همراه با بالاترین سطح عملکرد و ارزش ترکیب نماییم که هر دو هدف مالی/تجاری و امنیتی/حفاظتی را در بازار امروزی رفع کند.

 

«دیو پولین» رئیس بخش تجاری راهکارهای مدیریت امنیتی شرکت پاناسونیک: کیفیت تصاویر HDبیشترین میزان تحولی است که شاهد بوده‌ایم و این امر در حال تغییر دادن روشی است که مشتریان ما برای اجرا و ارتقا دادن سیستم‌های امنیتی و حفاظتی خود در نظر دارند. کارشناسان  امنیتی و حفاظتی با تهیه تصاویر HD، با ثبت و ضبط جزئیات چهره، نمادها، بافت و دیگر اطلاعات حساس با دقت و وضوح بی‌نظیری توانسته‌اند میزان آگاهی خود را از موقعیت‌ها و اتفاقات افزایش دهند. با افزایش نیاز به وضوح تصویری و مگاپیکسل بالاتر، به سرمایه‌گذاری وسیعی بر روی قابلیت‌ها و فن‌آوری‌های جدیدتر دوربین‌ها در شرکت خود پرداخته‌ایم که می‌توانند پاسخگوی این نیاز باشند و به مشتریان ما تصاویری شفاف و واضح ارائه می‌نمایند. در نتیجه این امر، راهکارهای ما از تولیدکنندگان دیگر متمایز می‌شوند.

«کورتنی دیلون»، مدیر ارتباطات شرکت سیستم‌های مایلستون (Milestone): دسترسی همراه و اشتراک‌گذاری تصاویر ویدیویی بین مکان‌های مختلف و هویت‌های گوناگون این روزها توجه بسیاری را به خود معطوف کرده است. به خصوص در بخش آموزشی، جایی که بودجه‌ها محدود است، ما نیاز مدارس و حوزه قضایی را شناسایی کرده‌ایم تا به طور همزمان بر روی آنها کار کنیم و تا حد امکان، ایمنی دانش‌آموزان و کارکنان افزایش دهیم. برای اینکه این بخش‌ها را به خوبی پوشش دهیم، امسال سیستمی ارائه کرده‌ایم به نام: «ایمنی برای کودکان ما». هدف ما این است که مؤسسات آموزشی را قدرتمند سازیم تا بتوانند تصاویر ویدیویی را با استفاده از سیستم همراه شرکت ما ثبت و به اشتراک بگذارند. بدین وسیله به مراجع قانونی امکان دسترسی به تصاویر مدارس داده می‌شود تا در صورت بروز اتفاقی خاص وارد عمل شوند.

جورج ماروسیس، مدیر بخش فن‌آوری شرکت Genetec: سیستم‌های ابری و نظارت تصویری به عنوان خدمات که بستری یکپارچه ارائه می‌کنند، میزان پاسخ‌دهی اپراتور به رویدادها را افزایش داده، بر میزان آگاهی از رویدادها افزوده و بر پاسخ‌های زیرسیستم‌های چندگانه، مدیریت سطح خطر و ساختارهای تنظیم شده متمرکز شده‌اند.

چگونه می‌توان همزمان با حرکت به سوی تجهیزات IPاز مشتریان کنونی آنالوگ نیز پشتیبانی کرد

سؤال:با توجه به تعداد کاربران کنونی تجهیزات و فن‌آوری‌های آنالوگ، چه راهبردهایی را در نظر دارید تا همزمان با روند حرکت به سوی سیستم‌های IP، از کاربران آنالوگ نیز پشتیبانی کنید؟

نیلسون:مشتریانی به ما می‌گویند، می‌خواهند صدها دوربین جدید نصب کنند. آنها تجهیزاتی آنالوگ دارند، حال چه باید بکنند؟ البته همکاران نصب‌کننده ما ترجیح می‌دهند که به آنها دوربین‌های IPبفروشند، چرا که آینده آن تضمین شده، درآمد بیشتری برای آنها به همراه می‌آورد و خوشبختانه انتظارات مشتریان را بیشتر رفع می‌نماید. اما من تصور می‌کنم، باید به یاد داشت که دستگاه‌های کدگذار (encoders) زیادی در حال حاضر وجود دارند و مشتریان زیادی هستند که نیازمند سیستم‌های آنالوگ می‌باشند – حال می‌خواهد به دلیل نقص سیستم مجبور به ارتقای DVRشده‌اند یا اینکه حجم ذخیره‌سازی زیادی در اختیار ندارند. البته این مسئله در واقع فروش را از تجهیزات IPنمی‌گیرد، بلکه بر فروش DVRتأثیر می‌گذارد. بر طبق عادت، به افرادی که به یک فروشگاه می‌روند یا از طریق اینترنت سفارش خرید DVRدیگری را به جای دستگاه‌های خراب خود می‌کنند، پیشنهاد می‌دهیم تا در زمینه دستگاه‌ کدگذار خود تجدیدنظر نمایند. سیستم‌های جدید به صورت ساختار باز هستند، انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و به شما زمان می‌دهند تا سیستم خود را به دوربین‌های شبکه‌ای ارتقا بخشید. این امر نیاز به کمی آموزش دارد و ما باید آن را به صورت داخلی انجام دهیم و همچنین اطمینان یابیم که کارکنان فروش ما آنها را به صورت درستی عرضه می‌کنند.

دوفینا:سیستم‌های آنالوگ با زیرساختارهای کابل کواکسیال، هنوز هم درصد قابل توجهی از سیستم‌های نظارت تصویری بازار کنونی را در اختیار دارند. ما این کاربران را با محصولات آنالوگ و HDجدیدی پشتیبانی می‌کنیم که به صورت مداوم در ساختار سیستم‌های آنها یکپارچه می‌شوند. همچنین ابزارهای مناسبی به آنها ارائه می‌کنیم تا سیستم‌های آنالوگ خود را با دوربین‌ها و دستگاه‌های ضبط تصویری هیبریدی ارتقا بخشند تا با سرعت حرکتی خودشان بتوانند به بسترهای IPمهاجرت نمایند. علاوه بر این، آداپتورهای کواکسیال/ اترنت جدیدی از تولیدکنندگان مختلف وجود دارند که این مهاجرت به سیستم‌های IPرا تسهیل می‌سازند. این مرحله گذار بسیار مهم  است و امکان دارد که چندین سال به طول بینجامد، چرا که هزینه‌های جایگزین کردن سیستم‌ها عاملی بازدارنده است.

پولین:ما متوجه هستیم که یک سیستم ممکن است نیازهای تمامی کاربران را رفع نماید و گذار از سیستم‌های موجود آنالوگ به سیستم‌های نظارت تصویری جامع IPیک شبه اتفاق نمی‌افتد. در نتیجه به عرضه کردن دوربین‌های آنالوگ نوآورانه و جدید به بازار ادامه می‌دهیم تا به مشتریان ویژه آنالوگ خود خدمات ارائه کنیم، در حالی که به درخواست فزاینده محصولات IPاز سوی مشتریان خود توجه نیز داریم. شرکت پاناسونیک همکاری نزدیکی با مشتریان خود دارد تا راهکارهای نظارت تصویری هیبریدی جدیدی ارائه نماید. این راهکارها به آنها این امکان را می‌دهد تا از مزایای سیستم‌های جدیدتر بهره‌مند شوند و در عین حال سرمایه‌گذاری خود را در زمینه فن‌آوری آنالوگ بهینه سازند و هزینه‌های مرتبط با تعویض کامل قطعات سیستمی را به حداقل برسانند. ساده‌تر شدن کاربری و هزینه‌های کمتر ورود که از سوی سیستم‌های هیبریدی ارائه می‌شود، به کاربران این فرصت را می‌دهد تا از فن‌آوری‌های پیشرفته IPبیشتری استفاده کنند و سیستم‌های خود را به صورت کارآمدتری در بیاورند.

پدرسون:مجموعه ابزارهای NVRجدید مدل Huskyما در شرکت مایلستون، نشان می‌دهند که ما نیازهای بازار سیستم‌های امنیتی قدیمی را در نظر داریم. در نتیجه به عرضه راهکارهای دیجیتال ساده‌تر و محصولات آماده به استفاده برای این بخش می‌پردازیم. این سخت‌افزارهای با عملکرد بالا از قبل و با استفاده از سیستم مدیریت ویدیویی ما نصب و تنظیم می‌شوند. برای آنهایی که می‌خواهند خودشان تجهیزات را انتخاب نمایند، محصولات جدید خانواده XProtectرا پیشنهاد می‌کنیم. این محصولات که در چند هفته آینده روانه بازار می‌گردند، به گونه‌ای طراحی شده که خرید، تنظیمات، نصب، نگهداری و مهاجرت به نرم‌افزارهای مدیریت تصویری ساده‌تر شود. قابلیت‌هایی از قبیل شناسایی دوربین و تنظیمات ویدیویی خودکار با پیام‌های کمکی که پیچیدگی‌ها را از بین می‌برد، به خصوص برای آنهایی که توانایی ITبالایی ندارند. نرم‌افزار مایلستون نه تنها از تعداد زیادی دوربین IPپشتیبانی می‌کند، بلکه همچنین امکان اتصال به ابزارهای آنالوگ از طریق کدگذارهای ویدیویی را نیز دارد. حرکت از آنالوگ به IPچه به صورت یک باره یا تدریجی به منظور کسب بیشترین استفاده از تجهیزات قدیمی ساده‌تر از قبل شده است.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000
<![CDATA[زمان استفاده انبوه از RFID رسیده است]]> http://www.iss-portal.ir/article/view/name/Time to Start Preparing for Mass RFID Adoption زمان استفاده انبوه از RFIDرسیده است

نوشته مارک رابرتی

آدمیزاد به نظر می‌خواهد باور نماید چیزها تا حد زیادی به همین شکل حالایشان باقی می‌مانند. اگر شرکت شما وضعیت مناسبی دارد، همیشه به همین شکل خواهد ماند. اگر وضعیت اقتصاد در حد مناسبی است، رشد آن ادامه خواهد داشت. ما خیلی به ندرت علامت‌های تغییر در موقعیت‌ها را درک می‌کنیم.

من به عنوان یک روزنامه‌نگار سعی کرده‌ام که نگاهی به رویدادهای کنونی بیندازم تا بفهمم فردا چه می‌شود. خوشبختانه، ما در زمینه استفاده از فن‌آوری، تاریخچه‌ای طولانی داریم که می‌تواند راهگشای ما باشد. «جفری مور»، نویسنده کتاب‌های «عبور از پرتگاه» و «درون گردباد» و دیگر کتاب‌ها با توجه به چرخه دوام استفاده از فن‌آوری، بررسی کرده که چگونه فن‌آوری‌های جدید توسط بخش عمده‌ای از بازار مورد پذیرش قرار می‌گیرند و متوجه شده که سرعت استفاده از آنها تا سال‌های متمادی کم است تا اینکه پنج عامل به وجود آیند و پس از آن است که ناگهان روند استفاده با افزایش چشمگیری روبرو می‌شود.

به عقیده مور، این پنج عامل که بایستی موجود باشند تا فن‌آوری‌های جدید «وارد گردباد شوند»، عبارتند از:

·         یک استاندارد جهانی

·         مشکلی که دیگر فن‌آوری‌ها نتوانند آن را حل کنند

·         محصولی کامل (راهکاری یکپارچه)

·         توده حساسی از کاربران نهایی

·         یک گوریل (عرضه‌کننده برجسته فن‌آوری) که بازار او را قبول کند

در صنعت امروزی، استانداردهای جهانی مختلفی برای ساختارهای گوناگون وجود دارد: ISO 15693و ISO 14443برای ساختارهایی با بردکوتاه، ISO 18000-6Cبرای ساختارهای UHFو Wi-Fiو دیگران برای سیستم‌های فعال. مشکلاتی وجود دارد که RFIDمی‌تواند برایشان ایده‌آل باشد و فن‌آوری دیگری نمی‌تواند با صرفه اقتصادی آنها را حل نماید.

فن‌آوری RFIDمحصول یا راهکاری نیست که تنها به یک بازار از قبیل تجهیزات پخش موسیقی و یا دستگاه‌های چاپ رومیزی تعلق داشته باشد. این فن‌آوری مشکلات وسیعی را حل می‌کند و بنابراین برای محصولات بسیاری می‌تواند به کار رود. استفاده از آن سرعت پیشرفت را در بخش‌های مجزای دیگر از قبیل خرده‌فروشی (برای پایش موجودی کالا) و در بخش درمانی (برای ردیابی تجهیزات درمانی) افزایش می‌دهد. حال که محصولات بسیاری در حال ورود به بازار هستند، تنها ابزار لازم برای استفاده عمده از این فن‌آوری این است که شرکتی به عنوان عرضه‌کننده عمده راهکارها وارد صنعت شود تا استفاده از این فن‌آوری را رایج نماید.

این کار چقدر زمان می‌برد؟ پیش‌بینی آن سخت است. به نظر من این امر یک شبه اتفاق نمی‌افتد، اما تغییر سیستم‌های افراد از بارکد و ارتقای گسترده سیستم‌ها هم با سرعت انجام نشد. عقیده دارم که شرکت‌ها با استفاده از مزایای این فن‌آوری، یادگرفتن چگونگی استفاده از آن، پی بردن به مشکلات یکپارچه‌سازی سیستمی و استفاده از راهکاری با حجم کوچک که در عرض 12 تا 18 ماه بازگشت سرمایه را در پی داشته باشد هوشمندی به خرج می‌دهند. آنها همچنین هوشیار هستند که حرکت‌های موجود در این بخش را زیرنظر گرفته‌اند.

هنگامی که من سردبیر هفته‌نامه دیگری بودم، شاهد شرکت‌هایی بودم که قصد داشتند خود را به جایگاه رقبایی برسانند که از نرم‌افزارهای طرح‌ریزی منابع تجاری استفاده کرده بودند. همچنین شرکت‌هایی را می‌دیدم که درگیر به روزرسانی سیستم‌های خود بودند تا مشکلات خود را رفع نمایند. استفاده از سیستم‌هایی با فن‌آوری پیچیده در شرایط سخت راه مسلمی برای پایان دادن به آشفتگی‌های شرکت‌ها است. شما می‌توانید هم اکنون به طرح‌ریزی بپردازید و از دردسرهای بعدی پیش روی خود جلوگیری نمایید.

]]>
Mon, 10 Dec 2018 13:36:27 +0000