کاربر گرامی : شما با موفقیت وارد سایت شده اید.
 
جستجو در بانک اطلاعات صنعت ایمنی و حفاظتی
سمینارها - سمینار اینفوسک بازگشت به صفحه سمینارها

سمینار معرفی محصولات Milestoneو Axisتوسط شرکت اینفوسک

سمینار معرفی سیستم‏های Milestoneو Axisدر روز سه شنبه 31 خردادماه 1390 در محل همآیش‏های هتل پارسیان اوین به همت شرکت اینفوسک برگزار شد. در این گردهمایی آقای Peter Biltstedمدیر فروش مایلستون در MEIAو ANZو آقای Rohit Chubchandaniکارشناس شرکت Delopt، و آقایان Baraa Alakkad........ و Erik Karlمهندس ارشد کمپانی Axis، بصورت جداگانه به معرفی آخرین محصولات و فناوری شرکت‏هایشان پرداختند.

در ابتدا آقای Peter Biltstedمدیر فروش مایلستون به توضیحاتی در مورد انواع، مشخصات و قابلیت‏های نرم‏افزار این شرکت پرداختند.

شرکت مایلستون، تولیدکننده نرم‏افزار پلتفرم باز (Open Platform)نظارت تصویری است. این ویژگی موجب می‏شود که نرم‏افزار بتواند با تمام سیستم‏ها اعم از کنترل دسترسی، اعلام و اطفای حریق، BMSو ... و نرم‏افزارهای دیگر یکپارچه شود.

بزرگترین مزیت سیستم‏های پلتفرم باز این است که با پیشرفت قابلیت‏ها و امکانات، قابلیت ارتقاء خواهند داشت و امکان اضافه کردن قابلیت‏های جدید به آنها وجود دارد. در نتیجه اطمینانی برای استفاده‏کننده بوجود می‏آورد که هرگز به یک سیستم قدیمی محدود نخواهد شد. از زمان آغاز بکار مایلستون تاکنون، بیش از 500 امکان جدید بوجود آمده است که همه آنها قابل استفاده در همه برنامه‏های مایلستون هستند.

Video Enablingیا مصورسازی، امکان دیگری است که علاوه بر دریافت گزارش از سیستم‏های یکپارچه‏سازی شده، تصاویر آنها را در اختیار می‏گذارد. بعنوان مثال می‏توان بطور همزمان با اتفاقات سیستم کنترل تردد یا تراکنش‏های بانکی، تصاویر مربوطه را نیز بررسی کرد.

پلتفرم باز چیست؟

تنها محدودیت، محدودیت تصور و تخیل است. در سایت ویکیپدیا پلتفرم باز اینگونه تعریف شده است:

-         نرم‏افزار واسط کاربری (Interface)داشته باشد

-         دارای کیت‏های توسعه باشد. شرکت‏های ساخت نرم‏افزار باید بتوانند قابلیت‏های جدیدی به نرم‏افزار اضافه کنند

-         آموزش و پشتیبانی فنی داشته باشد.

-         مشاوره انجام دهد.

-         یک مدل تجاری داشته باشد که در طول زمان غنای بیشتری پیدا کند.

سیستم نرم‏افزار نظارتی از نیاز مشتری آغاز می‏شود. نیازسنجی درست را فقط یک مشاور خوب می‏تواند انجام دهد. شرکت اینفوسک به عنوان نماینده مایلستون در ایران، خدمات بسیار خوبی در زمینه پشتیبانی، آموزش و برگزاری دوره های آموزشی، و مشاوره ارائه می‏دهد. نمایندگان مایلستون در ایران فقط محدود به فروش تجهیزات نیستند. بلکه با گذراندن دوره‏های آموزشی و تخصصی و اخذ گواهینامه‏های مربوطه و انجام پروژه‏های گوناگون، تجربه زیادی کسب کرده‏اند.

نرم‏افزار پلتفرم باز از بخش حافظه یعنی محل ذخیره‏سازی آغاز می‏شود. سپس شبکه انتقال اطلاعات و قسمتی که اپراتورها از سیستم استفاده می‏کنند. ایستگاه‏های پردازش که روی کامپیوتر یا گوشی های تلفن همراه نصب می‏شود و در نهایت دوربین‏های IPیا آنالوگ که از طریق اِنکودرها یا سیستم DVRبه شبکه متصل شده‏اند. بعلاوه می‏توان سیستم‏ها یا نرم‏افزارهای دیگری با این سیستم یکپارچه شوند. ازجمله سیستم‏های کنترل دسترسی. اعلام حریق، ای تی ام بانکها و انواع تجهیزاتی که می‏توانند با سیستم نظارت تصویری یکپارچه و در این سیستم مانیتور و استفاده شوند.

نرم‏افزار مایلستون بدلیل باز بودن پلتفرم، هر دوربین تحت شبکه‏ای را پشتیبانی می‏کند. به همین دلیل می‏توان بسته به نیاز هر دوربین IP، هر سیستم ذخیره‏سازی استاندارد، و هر بستر شبکه‏ای را انتخاب نموده و با این نرم‏افزار بکار گرفت. دستگاه‏های تلفن همراه در این نرم‏افزار ساپورت می‏شوند. سیستم‏های کنترل دسترسی، BMS، اعلام حریق و نرم‏افزارهای آنالیتیک یا هوشمندسازی سیستم با این نرم افزار یکپارچه می‏شوند.

بیش از 400 شرکت یرای مایلستون محصولات نرم‏افزاری را می نویسند که با آن سازگاری کامل دارد. دستگاه‏های Cash Registerو یا سیستم‏های آنالوگی که به شکلی می‏توانند وارد شبکه شوند هم پشتیبانی می‏شوند. نرم‏افزار مایلستون می‏تواند به عنوان هسته مرکزی، این تجهیزات را با هم هماهنگ کرده و یک واسط کاربری خوب را ارائه کند.

تصاویر دوربین‏ها را می‏توان از طریق Smart Clientکه بر نرم‏افزارهای کامپیوتر نصب می‏شود و نیز از طریق تلفن همراه مشاهده کرد. یکی از تولیدکنندگان همکار مایلستون نرم‏افزاری تولید کرده است که بر بیشتر از 650 گوشی مختلف نصب می‏شود. اگر نیاز به امکانات بیشتری باشد با استفاده از یک گروه برنامه‏نویس می‏توان هر امکان جدیدی به نرم‏افزار اضافه کرد.

محصولات مایلستون

اولین و ساده‏ترین نسخه Xprotect Goاست که رایگان بوده و از طریق سایت مایلستون قابل دانلود برای عموم می‏باشد. این نسخه تاریخ انقضا ندارد و تا سقف 8 دوربین را پشتیبانی می‏کند و جهت آشنایی مخاطبین و علاقمندان طراحی و ارائه شده است.

Xprotrct Essentialاقتصادی‏ترین نسخه نرم‏افزار مایلستون است و می‏تواند تا سقف 26 دوربین را مدیریت کند. با داشتن امکانات کامل برای مشتریانی مناسب است که تعداد دوربین زیادی ندارند و می‏خواهند از امکانات مایلستون استفاده کنند. قیمت هر نسخه آن 49 دلار است.

Xprotect Professionalتا سقف 64 دوربین را بر هر دستگاه کامپیوتر پشتیبانی می‏کند. پلتفرم باز از این نسخه آغاز می‏شود که امکان هر نوع یکپارچه‏سازی و تغییرات را داراست. قیمت هر نسخه از آن 140 دلار است.

Xprotect Enterpriseتوانایی مدیریت تا 250 دوربین در هر کامپیوتر را داراست. برای این نرم‏افزار این امکان وجود دارد که با داشتن یک مرکزیت و نصب روی چندین سرور، بی‏شمار دوربین را پشتیبانی کند. این نسخه مناسب برای پروژه‏هایی است که در شعب و نقاط مختلف اجرا می‏شوند. نسبت به نسخه professionalامکانات بیشتری همچون dual streamingدارد.

نسخه‏ای مابین professionalو enterpriseنیز آماده ارائه است با داشتن قیمتی بینابین، برخی امکانات مهم Enterpriseرا داراست.

کامل‏ترین نسخه مایلستون Xprotect Corporateاست. بزرگ‏ترین برتری این نسخه قابلیت multi streamingاست.

از امکانات این نسخه Edge storageیا ذخیره‏سازی تصاویر روی خود دوربین‏هایی است که حافظه‏ای در آنها تعبیه شده باشد. Bookmarkingیا اضافه کردن توضیحاتی به تصاویر ضبط شده، Alarm Managementیا مدیریت و آرشیو تصاویر به شکل چند پله‏ای.

ساختار این نسخه federated Architectureیعنی قابلیت کنترل و نظارت مرکزی کلیه سایت‏ها است. در این حالت سایت‏ها بعنوان زیرمجموعه یک سرور (ایالت مرکزی حراست) تعریف شده و از طریق سرور کنترل می‏شوند. تازمانی که شبکه وجود دارد انتقال انجام می‏پذیرد. اما بمحض اختلال یا قطع شبکه، هر سایت بطور مستقل با آخرین تنظیماتی که برایش اعمال شده عمل کرده و پس از برقراری مجدد شبکه با تنظیمات جدید سرور مرکز هماهنگ می‏شوند و داده‏های سرور را به‏روز‏رسانی می‏کنند.

Edge storageیا ضبط تصاویر در لبه سیستم:امروزه بسیاری از دوربین‏های تحت شبکه حافظه داخلی یا جایگاه اضافه کردن کارت‏های حافظه دارند. این کمک می‏کند که اگر به هر دلیلی دوربین از شبکه خارج شود یا ارتباط بین دوربین و نرم‏افزار قطع شود، هیچ تصویری از دست نرود. در این مواقع دوربین بصورت اتوماتیک تمام تصاویر را روی حافظه داخلی ضبط خواهد کرد و پس از برقراری ارتباط تصاویر به سرور منتقل خواهند شد. دوربین‏های تحت شبکه را حتی می‏توان بدون قرار دادن در شبکه و یا اتصال به هیچگونه سیستم NVRیا DVRو حتی بصورت متحرک استفاده کرد. این دوربین‏ها می‏توانند در اتوبوس‏ها، قطارها، ماشین‏های حمل پول و ... نصب و فعال شوند. سپس از طریق تخلیه حافظه، داده‏ها را به سرور اصلی یا به یک کامپیوتر منتقل کنند. استفاده از این دوربین‏ها، هزینه سیستم‏های ثالث ضبط‏کننده را کاهش خواهد داد.

Bookmarkingامکان یادداشت روی تصاویر به شکل دستی یا اتوماتیک را می‏دهد. اپراتور می‏تواند در صورت بروز اتفاق، روی تصویر، توضیحات خاص، علت توضیح و هر نکته دیگری را را یادداشت کند. می‏توان برای سیستم تعریف کرد که بعنوان مثال اگر حرکتی را گزارش دهد یا اخطاری از یکی از سیستم‏های یکپارچه شده دریافت کند، تشخیص را بصورت یک توضیح روی تصویر اضافه کند. می‏توان برای مرور تصاویر فقط از Bookmarkها استفاده کرد. می‏توان فقط زمان‏ها و تصاویر تردد یک شخص یا زمان‏های فعال شدن سیستم اعلام حریق را از سیستم استخراج کرد. در نتیجه می‏توان آرشیو بسیار مرتب‏تری را مدیریت کرد.

Alarm Managementیا مدیریت اخطار:توسط این واسط کاربری هر اتفاقی که در سیستم یکپارچه شده بیفتد توسط اپراتور نظارت خواهد شد. این تصاویر می‏تواند شامل نشانگر بر تصویر سایت و یا تصاویر زنده دوربین‏ها از محل وقوع رخداد باشد. از این‏طریق می‏توان دستورالعمل‏هایی برای واکنش سیستم تعریف کرد که می‏تواند بجز هشدار، راهنمایی برای اپراتور هم باشد. و در نهایت گزارش کاملی از وقوع رویداد، و واکنش سیستم و اپراتور دریافت کرد.

Multi stage storageیا امکان ضبط تصاویر در لایه‏های مختلف:برای جلوگیری از پر شدن حافظه سیستم می‏توان برای سیستم تعریف نمود در دوره‏های مشخص، همه یا قسمتی از داده‏ها را به حافظه دیگر یا سرور مرکزی منتقل نماید یا بخشی از داده‏ها را نگهداری کرده و بقیه را پاک نماید.

برخی بسته‏های نرم‏افزاری که به بستر نرم‏افزار اضافه می‏شوند:

1- ویدئو آنالیتیک Analytics Framework: در حال حاضر بیش از 25 شرکت برای مایلستون بسته‏های نرم‏افزاری تولید می‏کنند. این موضوع محدودیت استفاده از امکانات نرم‏افزار مایلستون را از بین می‏برد و می‏توان با توجه به نیاز، برنامه‏های مختلفی را انتخاب نمود.

Xprotect retailسیستم کشف سرقت از فروشگاه‏ها: طبق بررسی‏های بعمل آمده 1.5 تا 2 درصد از درآمد هر فروشگاه بزرگی با سرقت کم می‏شود. 30 تا 35 درصد از این سرقت‏ها توسط پرسنل انجام می‏شود. با استفاده از این سیستم ریسک سرقت کاهش قابل توجهی خواهد کرد.

Xprotect Transact: برای مدیریت دستگاه‏های خودپرداز بانک، دستگاه‏های پست و هرگونه دستگاهی که تعاملی را ضبط می‏کند کاربرد بسیاری دارد. می‏تواند تعاملات را ضبط کرده و امکان جستجوی تصاویر بر اساس تعاملات را فراهم کند.

Xprotect Centralیا Alarm Manager: امکانی از نسخه corporateاست. اما در نسخه‏های دیگر قابلیت اضافه شدن بصورت add-onرا دارد.

Smart Wall: مدیریت Video wallیا دیوار مانیتورها را انجام می‏دهد.

Screen Recording: تصاویر مانیتور کامپیوترهای دیگر را که با سیستم اصلی شبکه هستند، نظارت و ضبط می‏کند. با این امکان می‏توان فعالیت کارمندان را نظارت کرد. در این بخش هم امکان Bookmark، بازپخش، جستجو و همه امکانات دیگر قابل استفاده هستند. این امکان بر همه نسخه‏های مایلستون وجود دارد.

معرفی شرکت Delopt

در ادامه سمینار، آقای Rohit Chubchandani، مدیر گسترش بازار خاورمیانه و اروپا از شرکت Delopt، سخنرانی را بعهده داشتند و توضیحاتی در مورد نرم‏افزارهای هوشمندسازی تولید این‏شرکت که با نرم‏افزار مایلستون یکپارچه می‏شود دادند.

شرکت Deloptچهارده سال در زمینه هوشمندسازی تصویری و راهکارهایی که برای هوشمندتر کردن نظارت تصویری کاربرد دارد فعال بوده است. هدف Deloptامکان‏پذیر کردن آینده‏ای امن است. این شرکت در سه زمینه صنایع دفاعی، سیستم‏های امنیتی و هوشمندسازی بخصوص در زمینه فروشگاه‏ها و بنگاه‏های تجاری فعالیت می‏کند.

شرکت Deloptاز 2009 بعنوان Solution Partner of Milestoneو Application Development Member of Axisمشغول به فعالیت بوده و بسته‏های هوشمندسازی بنام iSecureبرای این دو شرکت طراحی می‏کند. این بسته به شکل سِروری است که کار ویدئو آنالیتیک را انجام می‏دهد. دیدگاه عموم این بوده که ویدئو آنالیتیک بسیار پیچیده و پرهزینه است. تلاش Deloptدر جهت ساده‏سازی و مقرون به صرفه کردن این سیستم بوده تا امکان استفاده برای همه فراهم شود.

نرم‏افزار Deloptمی‏تواند بر هر ویدئوسِروری نصب شود و نیاز به سخت‏افزار خاص و گرانقیمتی برای کار ندارد. همچنین بصورت Add-onبه نرم‏افزار مایلستون اضافه شده و مدیریت می‏شود.

دسته بندی کلی ویدئو آنالیتیک در Delopt:

-گذشتن از خط: هر عبوری از یک خط تعریف شده برای سیستم باعث اخطار سیستم می‏شود.

-Zone Controlling: محدوده‏ای برای سیستم تعیین می‏شود و داخل یا خارج شدن به این محدوده موجب اخطار سیستم می‏شود.

-Left Objectیا Find Object: هر شئ اگر برای بیش از مدت‏زمان تعریف شده در تصویر ثابت بماند سیستم اخطار خواهد داد

-Object Pacification: دسته‏بندی اشیاء که در تصویر هستند اعم از انسان، ماشین و اشیاء دیگر، بسته به پارامترهای تعریف شده.

-Multi Transpassعبور چند نفر از یک خط.

-شمارش افراد: برای شمارش تعداد عبور از مناطق مختلف برنامه‏ریزی می‏شود. این امکان برای فروشگاه‏ها برای آمارگیری از تعداد بازدید، تردد، و... یا فرودگاهها و ... بسیار کاربردی است.

-Traffic Analysis: که شامل اخطاردهی تخلفات عبور از چراغ قرمز و سرعت غیرمجاز است. در صورت انجام تخلف سیستم می‏تواند شماره پلاک را ضبط کرده و بصورت پرونده مجزا به سرور مرکزی انتقال دهد.

-هوشمندسازی تصاویری که از دوربین‏های حرارتی بدست می‏آید. برای دوربین‏های حرارتی با برد زیاد سیستم امکان قفل روی سوژه و تعقیب آن را می‏دهد. برای مناطق با حساسیت امنیتی بالا مثل مرزها، بنادر، پادگانها و مراکز نظامی گزینه بسیار مناسبی است.

-مدیریت و راهنمایی پارکینگ: راهنمایی ماشین‏ها، مدیریت جاهای خالی، صدور کارت پارکینگ، و... را برای پارکینگ‏ها انجام می‏دهد.

-پلاک‏خوان: این سیستم درکنار سیستم‏های کنترل ترافیک و traffic analysisو مدیریت پارکینگ کارایی دارد. سیستم پلاک‏خوان Deloptمی‏تواند حتی پلاک‏های غیر استاندارد یا حتی پلاک در تصاویر کم کیفیت را بخواند.

از پروژه‏های Delopt، بزرگترین پارک تفریحی منطقه خاورمیانه یعنی Ferrari parkدر ابوظبی است، که در آن بیش از 750 کانال با ویدئو آنالیتیک Deloptکاربری می‏شود. نیز در فرودگاه بین‏المللی دهلی که تصاویر دوربین‏های حرارتی برد بالا توسط نرم‏افزار Deloptآنالیز می‏شود.

در بخش دوم سمینار مهندس Baraa Alakkadبه معرفی کمپانی Axisو تفاوت‏های آن با دیگر شرکت‏ها پرداختند.

شرکت Axisدر سال 1994 در سوئد تاسیس شد. این‏شرکت بیش از 170 دفتر در سراسر جهان دارد. کارکنان Axisمتشکل از کارکنان دفاتر مرکزی، توزیع‏کننده‏ها و نمایندگان فروش هستند. دفتر مرکزی کمپانی Axisدر خاورمیانه در دبی واقع شده است. به غیر از سوئد، شرکت Axisچهار منطقه لجستیک در تایلند، لهستان، اسلواکی و آمریکا دارد که در این مراکز دوربین‏ها تولید شده و به دیگر نقاط جهان ارسال می‏شود. تمام قطعات استفاده شده در این مناطق در سوئد تهیه می‏شود و محصولات نیز پس از تولید برای کنترل کیفیت به سوئد ارسال می‏شوند. بنابراین هیچ تفاوتی میان محصولات تولید شده در مناطق مختلف وجود ندارد.

به سبب وجود همین مراکز، کمپانی Axisبا توجه به تولید بالای خود می‏تواند به‏سرعت محصولات را به مصرف‏کنندگان برساند. کمپانی Axisدر بیان مدل تجاری خود بسیار شفاف است. این شرکت تنها محصولات خود را به توزیع‏کننده‏های اصلی می‏فروشد. توزیع‏کننده‏ها، محصولات خود را به خرده‏فروش‏ها واگذار می‏کنند تا از طریق آنها به مصرف‏کننده نهایی برسد. شرکت Axisتمرکز را بر تولید محصولات جدید قرار می‏دهد و فروش و بازاریابی را به توزیع‏کننده‏ها واگذار می‏کند. البته تعامل خود با کاربران نهایی را قطع نمی‏کند و از دیدگاه‏های آنها جهت تولید محصولات بهتر مطلع می‏گردد.

Axisدارای دامنه محصولات وسیعی است. بیش از 62 مدل دوربین و 21 مدل Video Encoderموجود است که تنها در انتهای سال 2010، 13 مدل جدید به آن اضافه شده بود و این روند تا پایان 2011 به 15 تا 17 مدل جدید خواهد رسید. اغلب مدل‏ها دارای فناوری‏های جدیدی هستند که مشابه آنها در بازار وجود ندارد.

شرکت Axisبنیانگذار دوربین‏های IPدر جهان (از سال 1996) است و تمام تمرکز خود را بر روی این تکنولوژی گذاشته است و به هیچ وجه دوربین آنالوگ تولید نمی‏کند. این شرکت برای اولین بار استانداردسازی را با استفاده از پروتوکل H.264به انجام رسانده و دوربین‏های HDتحت شبکه و حرارتی تحت POEبا قیمت مناسب را به بازار عرضه کرده است.

محصولات Axisبازار مناسبی در ایران دارد و در پروژه‏های مختلف و شهرهای متعددی در حوزه‏های راه و ترابری، دولتی، صنعتی، بانک‏ها، سازمان زندان‏ها، کنترل شهری و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار گرفته است.

محصولات نرم‏افزاری Axisبه صورت پلتفرم باز طراحی شده‏اند. بنابراین نرم‏افزارهای مختلفی می‏توانند از SDKهای دوربین‏های Axisاستفاده کنند. این شرکت همچنین چیپ‏های شبکه را خودش تولید می‏کند. کار این چیپ‏ها فشرده‏سازی تصاویر و پردازشگر مرکزی دوربین است و کار کنترل شبکه را نیز انجام می‏دهد. تولید این چیپ‏ها انحصاری بوده و نسل چهارم آنها در حال استفاده و نسل پنجم آنها در دست تولید است.

کمپانی Axisدر سال 2006 اولین HDTVرا با استانداردهای مهندسی تصویر و تلویزیون برای ارائه کیفیت رنگ واقعی به کاربر وارد بازار کرد. همچنین Axisابزارهای نرم‏افزاری مختلفی را جهت شناساندن بهتر سیستم به کاربران راحتی کار آنها در طراحی به آنها ارائه می دهد. این ابزارها به صورت رایگان در سایت Axisدر دسترس کاربران هستند. یکی از این ابزارها نحوه انتخاب بهینه دوربین است. این ابزار چگونگی نصب و استفاده بهینه از دوربین را به صورت گرافیکی شرح می‏دهد. دیگر ابزار ارائه شده به کاربر کمک می‏کند تا ارتباط با دوربین‏های Axisرا بر روی iPhoneداشته باشد. ابزار بعدی برای طراحی شبکه کاربرد دارد. یک ابزار دیگر به نام Pixel And Distance Calculatorنیز به کاربر این امکان را می‏دهد تا فاصله شی مورد نظر با دوربین را با توجه به Pixelمورد نیاز خود مشخص کند. ابزاری دیگر هم جهت محاسبه لنز کاربرد دارد.

Axisدو دفتر برای آموزش در جنوب آفریقا و دبی دارد که در دفتر دبی حدود 16 الی 20 نفر در هر دوره به طور همزمان می‏توانند خدمات آموزشی دریافت نمایند. در سایت Axisبرنامه برگزاری دوره‏های ماهانه تا شش ماه آینده مشخص شده است. از طریق سایت شرکت و به صورت الکترونیکی، بسیاری از آموزش‏ها به صورت گرافیکی در اختیار مخاطب قرار می‏گیرد. هر نماینده ملزم است حداقل سالی یک بار برای به‏روزرسانی اطلاعات خود و شناخت محصولات جدید در دوره‏های تخصصی شرکت کند.

در پایان این بخش آقای Baraa Alakkadخاطرنشان کردند که محصولات Axisسری Pو Qدارای 3 سال گارانتی تعویض هستند. مراکز لجستیک Axisدر کوتاه‏ترین زمان امکان تعمیر و تعویض را فراهم می نمایند. شرکت اینفوسک طی قراردادی به عنوان دومین مرکز در خاورمیانه مسئولین این امور را عهده‏دار خواهد شد. بنابراین با توجه به بازار بسیار پر رونق Axisدر ایران خدمات بهتری به مشتریان در کمترین زمان داده خواهد شد. به سبب اهمیت دیدگاه‏های کاربران و خدمت‏رسانی هر چه بهتر، چت آنلاین Axisبه صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به کاربران عزیز است.

پس از معرفی کمپانی Axis، مهندس Erik Karl، مهندس ارشد کمپانی Axisچند نمونه از جدیدترین محصولات شرکت را معرفی نمودند.

-         Q1602حساس‏ترین دوربین موجود در بازار که در نور بسیار کم توانایی ارائه تصویری رنگی و با کیفیت را دارد و در دو نوع داخلی و خارجی موجود است.

-         P3367دوربین 5 مگاپیکسلی که از تکنولوژی چیپ‏های جدید Axisاستفاده می‏کند. این دوربین می‏تواند 12 فریم 5 مگاپیکسلی در هر ثانیه ارائه دهد.

-         1080 Pجدیدترین دوربین Fast Domeکمپانی Axisاست که رزولوشن 1080*1920 را ساپورت می‏کند این محصول برای کنترل معابری که در آنها تردد با سرعت بالا صورت می گیرد کاربرد دارد.

در پایان مهندس Erik Karlبرای اولین بار تصویر جدیدترین دوربین Axisرا که هنوز به تولید انبوه نرسیده ارائه نمودند تا با نمایش قابلیت‏های آن و جمع‏آوری نظرات نمایندگان در راستای هر چه بهتر شدن محصولات گام بردارند. این محصول از تکنولوژی WDRبهره برده و توانایی پردازش شرایط محیطی بسیار پیچیده را دارد. در ضمن برای محیط‏های با نور کم نیز بسیار مناسب است.

در بخش جنبی سمینار، برای تعدادی از شرکت‏های نماینده کمپانی Axisدر ایران غرفه‏هایی برای تبلیغات، معرفی و فروش محصولات و خدمات برپا شده بود که با بازدید مناسبی از سوی بازدید کنندگان مواجه شد. این شرکت‏ها عبارت بودند از: دانش‏افزار کاوش، مهرپرداز البرز، مهندسی و فنی صبا رایانه اهواز، فناوری اطلاعات تراشه پارس، نوید خوارزمی سپاهان، مهندسی سامانه‏پرداز امیرکبیر، و شرکت محتسب.

پس از اتمام سخنان مهندس Karlو صرف ناهار، چهار کارگاه آموزشی به طور همزمان پذیرای چهار گروه مختلف از حاضرین در سمینار بودند. موضوع دو کارگاه در رابطه با دوربین‏های Axisبود که در حوزه‏های تکنولوژی دوربین‏های حرارتی و سیستم‏های نظارت پیرامونی و امکانات منحصر به فرد دوربین‏های Axisبه طرح مباحثی می‏پرداختند و دو کارگاه دیگر به نرم‏افزار مایلستون، تجهیزات مرکز مانیتورینگ و هوشمندی در این نرم‏افزار توسط راهکارهای Delopt Analyticsبه بحث و بررسی می‏پرداخت.

 
 
مناقصات

 
 
 
 
بخش علمی

 
 
 
 
اخبار